| Florip a întrebat:

Am si eu o problema. Acum cateva luni mi-am inceput viata sexuala si menstruatia mi-a cam luat-o razna. Imi vine de 2 ori pe luna si nu stiu de ce. Ma puteti ajuta, va rog.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Asa se intampla cand iti incepi viata sexuala.
Cel mai in masura ar fi un medic sa iti dea aceste explicatii..fiecare corp reactioneaza diferit, mai asteapta o luna si vezi ce se intampla, apoi poti cere parerea unui medic.
O zi frumoasa sa aihappy

2 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Poate fi vorba de o dereglare hormonala. Ar fi bine sa mergi la un medic.

| FoundYouLover a răspuns:

Nu stiu de ce ti se intampla asta, dar iti pot spune ce sa faci ca sa scapi de problema.Mergi la un cabinet de planning si ceri sa-ti prescrie niste anticonceptionale.Si daca tot esti acolo povestesti ce ti s-a intamplat. Daca esti eleva/studenta/somera s-ar putea sa ti le dea gratis, mie asa mi le-au dat cand eram somera.