| AnneIdk a întrebat:

Am şi eu o. problemă. Sunt cu un tip de aproape două luni ( în 11 luna asta împlinim ) şi da, ne iubim enorm.. faza e că înainte, cum poate a-ţi presupun, a fost alt băiat; cu el am avut o relaţie de 8 lunii. Dar m-a rănit, nu intenţionat dar totuşi. şi acum mă " răzbun " pe el. Deşi sunt cu tipul de acum, tot mă doare ce mi-a făcut cel de dinaintea lui.. Nu mai simt nimic pentru el, poate doar ură. Aşa cum spuneam, mă " răzbun ". Am aflat de la un prieeten comun că încă mă place. aşa că am decis să " fiu " cu el, şi când îi e " lumea mai dragă " să îi spun că doar mi-am bătut joc de el şi că sunt cu un alt tip pe care îl iubesc enorm. Problema în sine e că mi-e frică ce se va întâmpla dacă va afla tipul cu care sunt acum. îmi e că va înţelege greşit şi nu o să am timp să îi explic. Ce spuneţi? să îi zic eu de " planuriile " mele, sau...?

Fundă.! Mulţumesc anticipat pentru timpul acordat.

12 răspunsuri:
| Alexakos a răspuns:

Fata...cea ce faci tu este o prostie. si scuza-ma dar asta este adevarul. de ce sa-l ranesti pe actualu incercand sa te razbuni pe fost? si prin incercarea asta o sa-i pierzi pe amandoi.

eu un lucru am invatat si inca sunt destul de mic.(20 de ani)
ca razbunarea nu iti aduce niciodata fericirea. doar complici mai rau lucrurile. majoritatea o sa spuna ca nu am habar de cea ce spun. insa pana nu patesc ceva adica "pana nu dau cu capul de pragul de sus nu o sa-l vada pe cel de jos" (de la usa)

daca vrei sa-l faci gelos. fi cu al tau si cand este el prin preajma sarutate cu al tau si aruncai cateva priviri la fostul. dar iar nici asta nu e bine. dar sa faci cea ce ai de gand... e cea mai mare prostie. si sa-i explici si sa nu-i explici la al tau... o sa iasa urat dupa aia posibil sa se desparta de tine.

| Anytza17 a răspuns:

Din punctul meu de vedere faptul ca tu vrei sa te razbuni nu este ceva bun, ar trebui sa-l lasi asa o sa greseasca si a doua oara si o sa il doara mai tare, si cu printenul tau actual nu cred ca ar fi de acord tinand cont de faptul ca ar trebui sa te saruti cu acel baiat si alte chesti. Nu stiu eu nu mas rasbuna ...acum depinde de caracter. Cati ani ai si ce zodie esti?

| AnneIdk explică (pentru Anytza17):

15 ani, rac. happy

| Anytza17 a răspuns (pentru AnneIdk):

Mda, racul adevaratu ca e cam razbunator dar mie fiind capricord si iertand repede nu mi se pare o idee foarte buna, acum depinde si de caracterul tau, daca esti o fata rebela sau timida...

| volum a răspuns:

Eu zic sa nu faci acest mic plan de razbunare ca nu o sa ajungi nicaieri doar la pierzanie daca afla actualul iubyt si il poti pierde pe cel care il iubescwinking acum e bine sa faci ce iti doreste inimawinking sa te razbuni sau sa ramai iubyta si sa iubestiwinking + ca TEA ranit a fost in trecut trebuie sa uiti de astawinking bafta

| mFlorian a răspuns:

Tu chiar nu iti dai seama de prostia din capul tau?! Esti foarte constienta ca el te-a ranit fara sa vrea dar tu vrei sa fii cu el doar pentru a-ti hranii tu orgoliu de p@%! a.De unde stii ca il vei afecta cu ceva daca te desparti tu de el poate nici nu i-ar pasa, afla actualul si se desparte de tine. Asta ai merita.Doamne ce mentalitate pot unii sa aiba, va rog frumos sa ma contraziceti daca nu am dreptate...

BURN!

| AnneIdk explică (pentru mFlorian):

Mai uşor cu vocabularul, da?! Ştiu că îl va afecta, şi nu m-am exprimat eu corect. M-a rănit inteţionat, dar fără să creadă că mă va răni. e mai complicat. Mai bine ai arde tu cu vocabularul tău de vagabond.

| Alexutsa_2737 a răspuns:

Sti cum se zice, razbunarea arma prostului si cel mai destept cedeaza. Adica pune-te in locul iubitului tau actual, ce ai simti, iti spun eu, ai simti ca esti o PROASTA si ca e cu tine doar ca sa il uite pe ala. Mai bine stai cuminte in banca ta si nu te impaca cu tipulwinking

| neutrino a răspuns:

Razbuna-te in fiecare seara.

| Muggz a răspuns:

Fata de prietenul tau actual nu e prea okay ce faci, okay, inetleg ca vrei sa te razbuni si eu sunt o fire razbunatoare da' cea mai dureroasa chestie e indiferenta, cand urasti inseamna ca iti pasa.....cu planu' asta de razbunare risti sa iti pierzi actualu' prieten, gandeste-te bine daca merita, bafta!

| Marius12345678910 a răspuns:

Sincer sti ce ierese de aici din ce vrei u sa faci? ca in loc sa fi u o fata desteapta si sa il lasi in pace sa ii arati ca nu ii porti pica si ca ai trecute deja de amintirile pentru el, u vrei sa te razbuni. cu ce te ajuta razbunarea? mai ales daca zici ca nu a vrut sa te raneasca intentionat, kredema e mai bine sa lasi trecutului daca zici ca ai si iubit eu zic sa nu faci chestia asta.

| Bianka972 a răspuns:

Pune`te in locul actualului tau prieten. tu ai intelege?! Cred ca atunci va exista si teama ca te va pierde. cu alte cuvinte tu i.ai spune lui : "Te iubesc dar vreau sa ma razbun pe fostul` si vreau sa fii de acord ca o perioada de timp sa fiu impreuna cu am2 " Atunci el isi va pune urmatoarea intrebare : " ma iubestee. dar vrea sa fie impreuna cu am2 oare mai simte ceva pentru el sau face asta doar din razbunare?! " nu stiu cat de mult il iubesti tu pe baiatul cu care esti acum. dar daca pe fostul tau prieten l-ai iubit mai mult. gandeste- te ca a fost o relatie de 8 lunii, nu de 1 sau 2. sentimentele vor "inflorii " din nou si poate o sa incepi sa il iubestii mult mai multt. Poate ca nu a gresit cu intentie si atunci mai apare si iertareaa. iti cere doar a 2 a sansaa. Tu trebuie sa iti faci ordinee intre sentimente si sa le puii o balanta sa iti dai seaama pe cine iubestii mai mullt. tu ii cunostii cel mai bine pe am2. Poti alegee! Iti urez succes draguta si sper ca cel care te merita va avea un loc in inimaa ta si el va fi singurul, oh go on fara fostul! Suntem oamenii cu totii gresim si vrem sa fim iertati dar la randul nostru trebuie sa mai iertam si noiwinking