| cristina_6683 a întrebat:

Am si eu o problmea si as ramane recunpscatoare daca matiajuta. Ei bine e u baiat cu 2 ani juma mai mare ca mi e si pe care l-am cunoscut in martie sau februarie2010. Dupa am inceput sa ne vedem la mine acasa. Stiu ca prima data cand ne-am vazut acasa la mine stiu ca m-a intrebat daca mi-a venit menstruatia big grin si alta data el a spus ca chiar a inceput sa tina la mine si ne-am sarutat. Asta a fost in vara si odata tin minte ca ne sarutam ne mangaiam etc eu cel putin aveam blugii desfacuti si bluza. Ma rog si am simtit ca si cum am facut dragoste dar fara penetrare pur si simplu dragoste. Nu stiu daca exista chiar un cuvant sa poata descrie totul. Si in toamna pe scurt mi-a dat papuci pentru alta si acum inca ma mai vad cu el dar ca amici si eu il vreau inapoi cum eram inainte. Odata vorbeam cu fratele lui pe mess si el a vazut si a devenit putin gelos ca ce vorbesti cu fratimiu :-s El mereu imi spune ca tine la mine, ca ma considera o prietena si chiar odata a vrut sa ma ajute sa scap de niste probleme de la scoala in cre eu eram victima hartuirilor. please help ce pot face sa il am din nou? Chiar credeti ca tine la mine? Ideea e ca eu tin mult mult la el si chiar daca nu o sa mai fiu impreuna tot vom ramane prieteni straight face si ce daca are prietena? e posibil ca deja sa nu mai fie impreuna nu stiu nimic sigur. dau funda :*

5 răspunsuri:
| AnkiCardle a răspuns:

Ceea ce ati facut voi se numeste " petting ". Ceea ce a facut el in toamna e frustrant. nesimtire. Sincer, ar putea fi doua variante:
1. Sa te placa inca, de aceea a devenit gelos cand a vazut discutia ta cu fratele lui.
2. Sa nu accepte ideea ca tu mai socializezi si cu alti baieti in afara de el.
Mai mult prima varianta... whatever. funda?

| ionyionelutza a răspuns:

Pai acum nu stiu ce sa iti zc dar dacaa devenit gelos cum zc u poate a fost pentru ca nu suporta ideea ca u vb si cu altcineva si acum depinde de baiat poate chiar tine la tine dar nu vrea sa va impacati.io zic sa vezi si u daca tine la tine daca simti si u asta si apoi sa incepi sa ii zici ce simti ca sa nu pici de fraiera acum u faci ce vrei si ce simti eu vb din experienta...

| kida_1642 a răspuns:

Incearca sa ii captezi mai mult atentia si sa o bagi pe reala lui iubita intr-o lumina proasta. spune-i ce simti si intreaba-l daca nu vrea sa va impacati spune-i ca inca ti la el si sa iti spuna sincer daca si el tine la tine ca sa nu iti faci sperante degeaba.Si intre timp gasesteti o alta relatie si incearca sa il faci gelos incat sa vrea sa se intoarca la tine sper ca te-am ajutat funda?

| astridwhite a răspuns:

Eu zic ca te injosesti daca te apuci sa te iei de orice prietena ar avea el. Te injosesti si daca incerci sa "te bagi in seama" in sensul cuceririi. Eu spun ca te-a si folosit, cand te-a lasat cu blugii desfacuti. Nu ai vazut deja ce a cautat el de la tine? Tie ti-e dor de senzatia provocata de el, si nu de el. Gandeste-te ca mai sunt si altii pe lume, care iti pot oferi momente minunate si care nu te-ar abandona dupa aceea. Succes! happy

| tzutzy_3632 a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa te gandesti bine daca vrei o relatie amoroasa sau una de prietenie cu el. cum iti e mai bine. si apoi, daca esti sigura ca vrei sa fi cu el, intereseaza-te sigur daca mai e cu fata aceea si incearca sa ii marturisesti sentimentele tale. bafta!