| Stefi0099 a întrebat:

Buna ziua. Am o problemuta destul de mare, din punctul meu de vedere. Am ceva pe constiinta. Saptamana trecuta am fost cu iubitul (amandoi avem 16 ani) meu cu care sunt impreuna de 1 luna jumatate la un party acasa la o prietena. El a baut multicel. La mine a fost prima data cand m-am imbatat, el mi-a zis sa nu beau de mai multe ori dar m-a luat putin valul.
Si asa am ajuns amandoi beti, am mers intr-o camera si am inceput sa ne sarutam. De aici imi aduc vag aminte dar incerc sa povestesc. M-am urcat pe el si ne sarutam suuuper intens, ma atingea pe sani, pe fund etc si dupa mi-a scos tricoul jos si ma saruta pe sani si eu ma miscam peste el(nu stiu cum sa explic exact). Nu stiu ce era cu mine, am vazut ca e super excitat si eu eram la fel si i-am zis ca vreau sa facem sex. La faza asta el a continuat sa ma sarute dar dupa m-a dat jos si mi-a zis ca sunt beata. A doua zi cand mi-am adus aminte dimineata am intrebat daca el isi aduce aminte, a ras m-a pupat si a zis ca da.
Eu acum simt ceva pe constiinta, nu am mai mers atat de departe niciodata. Chiar nu vreau sex, imi e frica si nu sunt pregatita, iar el stie asta foarte bine. Cel mai mult ma bucur ca m-a oprit.
Vi se pare ca am facut ceva foarte gresit? Ar trebui sa ma simt atat de prost? Efectiv cand ma gandesc mi se face un gol in stomac. Relatia noastra este la fel ca inainte acum, cu exceptia faptului ca ma atinge mai mult cand ne sarutam ca inainte(fapt care nu ma derajeaza)
Este prima data cand pun o intrebare aici ptc vreau mai multe pareri, el a zis ca este normal si sa nu imi bat capul

13 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E bine ca iti pare rau, cere- ierare lui Dumnezeu pentru betie si incearca sa nu te mai imbeti alta data. Avand in vedere ca aveti 16 ani si perspectiva cadatoriei e departe, cred ca nu e bine ca ati progresat cu atingerile, sunteti pe topogan in jos si pe urma incepi si tu cu intrebarile ce sanse sunt sa fii insarcinata si tot stresul.

| Stefi0099 explică (pentru ania):

Sunt crestina, dar nu consider ca sexul se tine doar in timpul casatoriei. Eu oricum nu vreau sa o fac acum si din ce ati citit puteti observa ca nici el nu ma obliga, deci totul se va intampla la momentul potrivit, cand voi fi eu pregatita happy. De baut o sa mai beau putin, o sa incerc sa nu ma mai imbat, mi-am cam invatat lectia.
Si la faza cu atingerile…ce ar trebui sa facem? Sa asteptam sa ne casatorim ca sa ne atingem? Mie mi se pare ceva firesc intr-o relatie

| mihai69 a răspuns:

În general omul la beție nu face chestii pe care nu le-ar face în ruptul capului de-ar fi treaz.
Deci tu trebuie să îți recunoști ție însăți că de fapt VREI sex, dar încă nu ești pregătită.
Va veni si asta. Faceți peting până atunci.

| Stefi0099 explică (pentru mihai69):

Da, nu sunt pregatita. Mereu cand ne sarutam si incepeam sa ma simt foarte bine ma gandeam la posibilitatea de a face sex, normal, cred ca oricui i-ar trece asta prin cap, dar stiu ca as regreta dupa. E prea devreme. Mersi

| Sofer a răspuns:

Nu ai de ce sa te îngrijorezi.

| CIaudiu a răspuns:

N-ai de ce sa te ingrijorezi. Luand in considerare ceea ce fac alte fete la varsta ta si cum abordeaza aceste relatii, pot spune ca tu gandesti mult mai matur, ceea ce este de felicitat. Felicitari si iubitului tau ca nu a profitat de situatie. Greu gasesti oameni ca el. Ia-o altfel, datorita acestui eveniment ti-ai dat seama ca el chiar te iubeste si nu vrea sa profite de tine.

| Stefi0099 explică (pentru CIaudiu):

Da, chiar ma bucur ca mi-am dat seama de lucrul asta. Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei!

Eu cred ca ar trebui sa te consideri norocoasa, nu fiecare dintre noi avem ocazia sa fim cu un om ca si prietenul tau, fie ca vobim despre baieti sau despre fete

Este firesc sa te ia valul la o mahmureala ca sa zic asa, probabil chiar iti doesti si nu esti inca pregatita sa iti asumi in totalitate la nivel constient ci doar subliminal

Mult succes!

| isemilia a răspuns:

E normal, ambii erati beti. Forate frumos cum a actionat, bravo lui. Data viitoare incearca sa ii asculti sfatul si sa nu mai bei atat de multwinking

| isemilia a răspuns (pentru isemilia):

Foarte*

| Stefi0099 explică (pentru isemilia):

Nu o sa mai beau asa? oricum bausem destul de putin, dar cu ocazia asta am aflat si ca ma fac praf repede?

| Stefi0099 explică (pentru Stefi0099):

Nu stiu dc s-a pus semnul intrebarii, eu nu l-am pushappy

| Vlad7895 a răspuns:

Și eu cred ca este normal și nu ai de ce sa te îngrijorezi.