| Stefanastefaniastefana a întrebat:

Hei TPU... Am un baiat de la mine din liceu pe care il plac foarte mult... Eu am o prietena foarte buna are e cu el in clasa dar nu sunt prieteni prea buni... El abia daca ma baga in seama... Am vorbit de cvreo sateva ori dar doar pe facebook... La el in clasa sunt alte fete care se dau la el... Nu stiu ce sa fac ca sa ma bage in seama si sa ma placa...

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Arata-i tzatzele

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa incerci ca prin comportamentul tau sa-l impresionezi si sa dai dovada ca esti mai buna din toate punctele de vedere decat acele colege din clasa lui.Sa te comporti de asa maniera incat sa-i atragi privirile, de asemenea sa incerci s-ai acaparezi atentia prin discutii care l-ar putea interesa prin subiectul abordat, sa incerci sa fii cat mai mult prin preajma lui. Daca nu reusesti prin aceste metode sa-i captezi interesul, inseamna ca nu este interesat de persoana ta, deoarece in acest caz lipseste acel chimism inca nedescoperit care ne face sa ne indragostim doar de o anumita persoana.Ai mai putea incerca si varianta mai veche dar de multe ori de succes, sa-i scrii exact gandurile tale si sentimentele pe care le ai fata de el pe un biletel sau scrisorica care sa-i parvina, sau de ce nu, sa-l accesezi pe un alt mijloc de comunicare pentru ai spune totul verbal. Succes.

| Lawliet14 a răspuns:

Ma bucur ca faci eforturi, nu te lasa! Pune mana pe el...