| anonim_4396 a întrebat:

Am un sentiment ca prietenul meu ma inseala. Am discutat despre asta cu el si mi-a zis ca nu mi-ar face asta niciodata si bla bla bla. E foarte rece cu mine si motiv "ca ii e dor de mine",de aceea se comporta asa. Nu stiu ce sa mai cred,nu pot sa renunt la el asa usor,il iubesc mult, nu stiu ce sa fac.straight face

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa-i faci ce-ti face.
Stiu ca ai luptat mult pentru relatia voastra,dar acum nu e cazul sa-i mai faci favoruri.
Motivul lui este o scuza palida care ascunde multe neadevaruri si,din nefericire,va trebui sa fii si tu la fel de rece cu el.
Daca arata ca e afectat,atunci ii pasa si puteti avea o discutie in care sa-i explici ca "ce tie nu-ti place,altuia nu-i face".
Daca pare in continuare nepasator si nu sesizeaza ca esti mai rece, absenta chiar, inseamna ca nu ii pasa si relatia voastra va muri, incet, incet.

7 răspunsuri:
| Eufourikul a răspuns:

Afli doar daca pui niste intrebari concrete si observi expresia lui, in acel moment, raspunsurile pe care le da, comportamentul lui.
Sau pot afla eu, daca il intalnesc personalwinking

| sofisis a răspuns:

Asta cu : mi-e dor de tine si d'aia te ignor e aberatie.
Este posibil sa fie doar imaginatia ta.Este posibil sa nu.
Sfatul meu este sa ai rabdare. Daca te inseala, mai devreme sau mai tarziu o sa aflii.
Nu are rost sa iti faci inima rea degeaba, fara sa stii exact pentru ce. Stii vorba : hotul neprins e negustor cinstit.

| stark47 a răspuns:

Daca nu ai incredere in el te ducispre un drum lent si sigur catre o despartire. daca el nu iti ofera nici motive ca tu sa crezi ca iti este infidel, inseamna ca e doar ceva in neregula cu tine.relatiila la distanta tind sa creeze acest sentiment, oricat de mult ai iubi pe cineva(ti-o spun din proprie experienta). insa nu te grabi sa acuzi inainte sa ai un temei in acuzatie

| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Razbunarea e arma prostului. daca tu iti doresti relatia in care visele tale au devenit realitate va trebui sa schimbi ``fundatia de lucru`` daca nu aduce nici un beneficiu aceasta relatie si nu se vede nimic pe viitor, vreo schimbare sau macar planuri, o viziune...tu stii cel mai bine ce trebuie facut. daca tu crezi foarte mult ca te inseala probabil ca te va insela, asta de fapt crede mintea ta, iar legile universului mereu raspund, schimba modul de abordare a tuturor lucrurilor. poate chiar se comporta mai ciudat ca sa nu para moale si sai ai o impresie diferita fata de el. ai rabdare si nu actiona la primul impuls

| CheLoo23 a răspuns:

Nu te consuma degeaba nu asa nu mai gandi in felul asta daca tu spui ca il iubesti si nu vei renunta asa de usor atunci cand esti gata sa renunti la el fa-o de tot. sfatul meu este sa nu te grabesti cu aceste ganduri nu cred ca te ajuta prea mult e dreptul tau sa iti imaginezi ce este mai rau ca probabil te inseamna sau alte minoritati... puneti capul la contributie si cauta o solutie incare sa afli si sa iti linisteti sufletul si inima doar dupa ce vei afla vei trage linie si vei lua decizia ce iti va schimba viata...Asta sau daca nu iti convine pur si simplu renunta la el baieti sunt destui tongue

| LaryLarrrysaa24 a răspuns:

Cum naiba sa spuna asa ceva? Cum adica e rece cu tine pentru ca ii este dor de tine? Eu stiu ca atunci cand iti e dor de cineva te comporti frumos, dulce, grijuliu dar nu rece! Nu te mai consuma pentru el...Nu are nici un rost...in timp ce tu plangi. dupa cum ai zis tu ca ai impresia ca te insala el poate sta cu alta! Nu vreau sa descuajez ci doar sa te amenajez putin! Nu te lua dupa mine sau dupa ceilalti care isi dau cu pararea, asculta-ti inima, dar si capul! Ai grija de tine, pupici!