| SaraM a întrebat:

Vreau sa imi spuneti ce a-ti face in locul meu. Am 21 de ani, prietenul meu 20, am fost colegi de liceu si acum suntem impreuna de o luna si ceva. Exista o problema, ai mei nu-l accepta pentru ca eu fiind la canto si el fumand, cred ca imi dauneaza mie mult. I-au pus eticheta de golan, fratemiu intrand pe facebook-ul lui i-a si aratat pozele... Nu stiu cum sa mai procedez sa-i conving ca aparentele inseala, nici macar nu l-au cunoscut personal si deja il considera o persoana care m-ar face pe mine sa nu ma mai ocup serios de facultate si muzica. Am inceput sa-l iubesc si nu vreau sa renunt la el pentru modul in care il percep ai mei. Dati-mi si mie un sfat...happy

Răspuns Câştigător
| Adele29 a răspuns:

Pai asa a cam fost si la mine numai ca pentru ca ma iubeste enorm s-a lasat de fumat si de toate la0m prezentat parintilor si i-am asigurat ca nu imi va schimba situatia scolara.Acum fac si facultate si urmeaza sa ne casatorim in august deci cum vointa si din partea lui se poate. daca te iubeste face orice sa fiti impreuna

| SaraM explică (pentru Adele29):

Casa de piatra va doresc! Sper sa am si eu o poveste similara cu a ta.happy

| Adele29 a răspuns (pentru SaraM):

Mersi mult poate va fi la fel de frumos daca va iubiti treceti voi peste toate..Si noi inca mai avem ca eu sunt la facultate si el acasa si mai am ink 2 ani pana termin dar ma iubeste si abia asteapta sa ma vada. iar ai mei nu mai zic nimic acum.

9 răspunsuri:
| roxynutza a răspuns:

Offff aceeasi problema o am si eu sad asa ca o sa urmaresc intrebareawinking adevaru este ca aparentele inseala de cele mai multe ori love struck sadsad iar parintii nici nu vor sa il cunoasca pentru ca ei,, il stiu,, deja x(

| ella010685 a răspuns:

Convinge-ti parintii ca meriti toata increderea lor, ca iubesti muzica si ca nu ai sa renunti la ea vreodata. Si ca prietenul tau te sprijina foarte mult in bine, nu in rau cum cred ei... daca ai sa insisti este posibil sa inteleaga happy Bafta

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Prezinta-l alor tai si arata-le ca s-au inselat happy

| AntoniiiaxD a răspuns:

Pfff, cam uraat straight face.
Incearca sa-l prezinti parintilor.
Incearca sa vorbesti cu ai tai ca tu esti o fata serioasa, si ca nu ai renunta la canto pentru nimic! Mai ales pentru fumat. Sa nu renunti la el daca-l iubesti. Dar totusi e cam devreme sa incepit sa-l iubesti. 1 luna? Cam putin thinking Eu atunci cred ca incep sa tin la un baiat, nu sa-l iubesc, dar e ok. Deci sfatul meu sa sa-l prezinti parintilor si sa vorbesti si tu cu ai tai. Baftaaaa :**

| SummerSummerTime a răspuns:

Eu mi-as intreba parintii cum ar fi procedat ei in situatia data, tinand cont de metalitatea de cand aveai ei 20 de ani, tinand cont ca si ei au fost indragostiti la randul lor ...Incearca sa ii inviti in oras, la restaurant sau cafenea ca sa ii,, fortezi,, sa il cunoasca. Nu cred ca ti-ar face vreo scena urata daca nu sunteti acasa happy

| SaraM explică:

Da, e trist, mai este un detaliu care nu l-am spus, el de fel a fost asa, mai golanas, in sensul ca a experimentat mai multe, cum ar fi drogurile, bautul s. a. Dar s-a schimbat enorm, e o cu totul alta persoana si a inceput un alt capitol din viata lui. Iar cu fumatul mai trag de el sa se lase, a zis ca incearca, e totusi inevitabil cand iesim intr-o cafenea sa nu fumeze. Ceea ce e mai rau e ca am de fiecare data scandal cu ai mei, de fiecare data cand ma intalnesc cu el imi reproseaza ca o sa-mi ratez viata cu el, ca n-am sa fac cariera din cauza ca nu face parte din breasla mea(muzica).

| Adele29 a răspuns (pentru SaraM):

Pai asa eram si eu cu ai mei dar in timp o sa il accepte.Important este sa va iubiti voi si sa le arati ca nu au dreptate ca tu iti continui scoala si ca nu te afecteaza relatia asta asa cum cred ei..Eu la ai mei le-am zis ca ar fi bine sa il accept pentru ca il iubesc si decat sa ma despart de el si sa sufar mai bine sa ma lase. Iar acum sunt de accord cu elbig grin