| Giulia97Anna a întrebat:

Am vorbit cu un baiat pe facebook si la telefon si el vrea sa ne intalnim,faza este ca si eu vreau dar cred ca parintii mei nu vor fi de acord sad Pt. ca ei nu-l cunosc si nu stiu ce sad.Eu il cunosc pe baiatul acela,a fost la liceu la mine, dar nu am avut curaj sa vorbesc cu el, pana acum....Chiar nu stiu ce sa fac.Parintii mei sunt foarte protectivi cu mine,le este frica sa nu patesc ceva, mda aici mi se pare normal, dar eu chiar vreau sa-l intalnesc

14 răspunsuri:
| AdryAdriana99 a răspuns:

Sfatul meu. Ar fi bine sa nu va intalniti. sau ma rog. intalniti-va, dar spune-i sa vina in fata scolii tale, 10 minute... nu mai mult. nu poti stii niciodata ce vor baietii. :/

| neutrino a răspuns:

Am luat nota de gandurile tale normale si de dorinta anormala de a te intalni in aceste conditii cu un baiat.

| Giulia97Anna explică (pentru neutrino):

Ce tot vrei sa spui?

| gingergirl1 a răspuns:

Sunt patita,din propria "experienta"iti spun ca nu e bine sa ti ascuns ceva de parinti pentru ca vor afla,mai devreme sau mai tarziuwinking
Mi'am dat odata intalnire cu unu' laughing [e poveste lunga,eu nu prea il placeam pe tip dar na ' laughing ] Si iti dai seama ca nu voiam sa afle parintiiwinking S-a intamplat cam prin septembrie, eram in vacanta de vara, ai mei erau la munca, eu am plecat de acasa cam pe la 10, in "plan"era sa ma intorc acasa pe la 14.00, ca la 15.30 tata venea de la serviciu. Bun, el a insistat sa ne."plimbam" la el prin cartier, eu stau in sectorul 4, el statea in3 (Bucuresti) Bun,ma rog,ajunsesem eu la el la bloc si am asteptat sa iasa afara inca un amic de 'al ui,in fine. Acum voiam sa mergem la scara la baiatul asta,ca sa ajungem la scara la el trebuia sa traversam strada, si chici cu cine m-am intalnit eu pe trecere?laughing Cu tata laughing Iti dai seama cum mi-a cazut fata...a sunat-o si pe mama si uite asa...e poveste mai lunga, si ce s-a intamplat pe urma bla, bla, bla :3
Deci, sfatul meu e sa iti asculti parintii pentru ca ei stiu cel mai binewinking plus de asta nu prea il cunosti prea bine pe tip...
Apropo, sper ca nu te-am plictisit big grin

| Giulia97Anna explică (pentru gingergirl1):

Nu-ti face griji, nu mai plictisit, dar eu vreau sa-l cunosc sad

| Giulia97Anna explică (pentru AdryAdriana99):

Nu stiu ce sa zic, am vorbit despre el cu o colega cu care se intelege bine, si ea a zis ca e de treaba si nu "profita" de fete.

| gingergirl1 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Pai atunci...tu il cunosti mai bine decat noi laughing Nu avem de unde sa stim noi cum este el,poate e de treaba happy
Acum o iesire la suc nu o fi ceva foarte rau, doar il cunosti mai bine si daca e sa fie ceva, va fi, daca nu, nu! Si ma rog pe urma poti sa il prezinti si parintilorwinking

| Danysan a răspuns:

Iubirea nu alege un tipar anume pentru a gasi Persoana Potrivita.Asa ca eu zic sa te vezi cu el daca esti convinsa ca e un Baiat oki.Ai tai e Normal sa se comporte asa ca esti fata si sa stii ca nu esti singura care are astfel de Probleme.Eu spun ca e Oki sa le spui si sa incerci sa ii convingi sa te lase sa re vezi cu el.Adica daca el vine la tine si vrea sa iesiti pe undeva nu vad care ar fi Problema. Iubirea e Puritate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o mama cam prea protectiva in opinia mea. Am vazut ca are mai multa siguranta daca ii dau datele de contact ale acelei persoane : nume, numar de telefon, in ce zona vrem sa ne intalnim, cand vin acasa.
Poti sa ii spui ca a fost la liceu, deci din medii apropiate. Cu cat au mai multe informatii, cu cat spaima si suspansul scad.
Cheia e ca ei sa aiba incredere in deciziile tale, sa le dovedesti ca au o baza in tine si nu o persoana mult prea usor de manipulat. Dupa aceea, e relativ usor.

| Giulia97Anna explică (pentru anonim_4396):

El chiar a fost la liceul meu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Ce rost a avut asta? Te cred pe cuvant. straight face

| Giulia97Anna explică (pentru anonim_4396):

?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Nu era nevoie de comentariul ala, e in plus complet, nici nu te-as fi acuzat ca minti.

| Giulia97Anna explică (pentru anonim_4396):

Aha,am inteles ce vroiai sa spui, scuze dar eu sunt mai grea de cap.