| Caty11 a întrebat:

Buna sunt noua pe aici si as vrea ajutorul vostru cu sfaturi pareri, orice! Deci totul a inceput cand aveam 16 ani am cunoscut un baiat prin intermediul facebookului el s-a nascut in Nepal dar acum lucreaza in Dubai, el are 27 de ani acum, am legat o frumoasa prietenie cu el pana cand am inceput sa nea propiem unul de altul tot mai mult adica vorbeam mai multe subiecte ne simteam bine, pana cand ne-am indragostit unul de altul totul a mers foarte bine in relatie noastra chiar daca am avut multe certuri din cauza multor oameni dar niciodata nu ne-am dat batuti ne vedeam zilnic in fata webcamulu in yahoo, skype, ooVoo, facebook peste tot, radeam, vorbeam era totul perfect dupa un timp ne-am gandit ca sa ne intalnim pe 24 Noiembrie 2013 amandoi eram de acord cu asta eu am vorbit cu parinti de viza ca sa-l aducem aici ca sa-l intalnesc, dar problema ii ca parintii mei au probleme cu bani si ii putin mai greu! pana acum avem 1 an si 9 luni impreuna si il iubesc enorm de mult, dar de 1 luna s-a schimbat totul nu stiu ce se intampla cu mine, il iubesc atat de mult in cat stau si ma gandesc daca el pe baiatul asta nu o sa-l intalnesc in luna noiembrie am sa ma sinucid stiu ca pare bizar dar am intrat intr-o depresie acum 2 saptamani am incercat sa imi tai venele mi-am facut rani foarte urate pe mana si imi este foarte greu sa ma opresc sa nu mai fac asta, plang din nimicuri, mereu ma doare capul, mereu sunt obosita, mereu ma gandesc daca nu il voi intalni ce o sa fac eu cu viata mea...mereu ma gandesc la sinucidere si nu ma pot opri simt in ca nu ma pot misca si nu mai are rost sa continui cu el ci sa ma sinucid! Il iubesc enorm si asta ma omoara, sa stiu ca ii departe de mine si nu stiu daca ne vom intalni, dar si el s-a schimbat foarte mult.a incepurt sa urle in telefon cand ceva nu ii place, chiar daca el greseste mereu pe mine da vina, dar cu toate ca ma face aproape zilnic sa plang eu il iubesc ..va rog spuneti-mi cum pot sa fac rost de bani..sau cum sa fac pe parintii mei sa faca ceva mai repede pentru a avea destui bani pentru viza...si ce sa fac sa scap de sentimentul de sinucidere, si depresie..va rog nu o luati ca pe o gluma, vreau raspunsuri normale va rog! am doar 17 ani ce as putea face..credeti ca este bine sa-l aduc aici? scuzati de greselile gramaticale..Multumesc :*

1 răspuns:
| doctorit a răspuns:

Nu trebuie sa faci 'gesturi criminale', gandeste-te ca e la mii de km departare si vorbiti online.
Daca chiar te iubeste, sa vina el, ai precizat ca are servici deci are bani, sa vina si el daca chiar tine la tine. In rest sa fii cuminte si sa asculti de parinti, gandeste-te ca in ziua de astazi fiecarui parinte ii este greu sa isi intretina copii. Ei lucreaza pentru aceei banii pentru ca tu sa ai un acoperis deasupra capului, sa ai internet ca sa poti comunica cu prietenul tau, ce ar fi daca ti-ar da toti bani tie? Incet incet s-ar aduna toate cheltuielile, oricum iti doresc multa bafta happy