| Eu4EverX a întrebat:

Am o dilema! Zilele astea am cunoscut un baiat cu care am tot vorbit pe mess si la telofon.ne-am vazut doar prin web.si m-a intrebat daca nu as vrea sa ies cu el si sa avem o relatie sau macar sa fim prieteni am acceptat dar mi-e rusine sa merg sa ma intalnesc cu el.Am avut mai multe relatii pana acum iar baietii cu care am stat erau din grupul meu de prieteni si ii cunosteam aveam ce sa vorbesc cu ei si mi-e frica ca o sa ajung sa ma intalnesc cu acest baiat si nu o sa am ce sa discut cu el! Poate alte fete se intalnesc zilnic cu baieti care ii cunosc doar pe mess eu nu sunt genul asta dar baiatul aceesta mi de pare foarte dragut...imi puteti da va rog niste sfaturi cum sa ma comport ce sa discut cu el...niste idei ceva va rog.

8 răspunsuri:
| xD101 a răspuns:

Of of of...sincer sunt in aceiasi situatie ca si tine. Dar cred ca nu o sa se intample nimic, o sa gasiti pe moment ce sa vorbiti, si poate si altceva daca va placetiwinking. O sa iti treaca teama asta ca nu aveti ce sa discutati. Poate o sa fiti impreuna si atunci sigur nu o sa mai ai nici o teama, trebuie sa ai incredere in tine. kiss

| Artemiss a răspuns:

Nu inteleg de ce te stresezi, e om ...subiecte de discutie sunt o gramada...comportate normal si totul va veni de la sine.Fii vesela, zambeste, intreaba-l ce ii place sa faca si discuta pe acele teme...planuri de viitor, ce detesta...etc.Trebuie sa te descurci ca nu e mare filozofie.Succes!

| spyceygirl a răspuns:

Pai e usor... ii spui buna!batting eyelashesclipesti asa din ochi.si faceti cunostinta(ca v-ati cunoscut doar virtual nu si face to face)si il pupi pe obraz(nu sariti direct la sarut). acum depide si ce varste aveti... daca e diferenta prea mare...si ii spui tu lui(daca nu ia el initiativa).mergem undeva? prin parc, cofetarie, la un suc...si acolo va cunoasteti mai bine... exact cum vorbeati pe mess, ce intrebari ii adresai ii adresezi si face to face...bafta!

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Calm, calm oh go on
Gasiti pe moment ce sa vb.

| Mixed a răspuns:

Glumesti?laughing

Asteapta sa va intalniti doar... o sa vezi ca gasiti atunci subiecte de discutie 1000...si o sa se faca seara si nu o sa iti mai vina a te duce acasa laughing ...asa am patit cu fostul meu...sad

| elisabeth a răspuns:

Lasal pe el sa faca primul pas, adica sa te salute, sa alegaa unde mergeti la un suc... etc, incerca sa fii atenta la discutie dintre voi, ca in caz in care reveniti la o dicutie anterioara s nu cumva s pici penibila ca nu esti atenta la el. iar ce poti discuta cu el totul porneste d la primul salut apoi ai poti pov d priteni, momentele palcute din viata ta, ce iti place, toate astea le introduki pe parcursul conversatiei,

| sorinutu a răspuns:

Eu as putea sa-ti dau un singur sfat:sunt mii de baieti in jurul tau si nu poti alege unul deoarece nu are acel ceva care sa te faca sa visezi la el si ma intreb;
- prin camera web ce ti s-a parut tie ca are el in plus fata de altii, fata de cei ce se plimba prin jurul tau?
cate fete am intalint eu prin aceasta metoda, am considerat ca au mult mai putine calitati, am renuntat si am ales fetele din jurul meu si nu mi-a parut rau deloc.
tu chiar al cunosti atat de bine incat ai incredere sa te intalnesti cu el? ai stii familia? ai stii apucaturile? eu unu sa fiu in locul tau as renunta,( e doar parerea mea ).
daca te duci, iti urez succes dar ai grija sa nu ajunge-ti pana la o faza anume, promitandu-ti orice, apoi dupa ce isi face el ceea ce si-a pus in gand, sa te paraseasca, iar tu sa umblii regretand ca ai avut incredere in el si ai fost pacalita, dupa care sa-ti pierzi increderea in baietii buni, datorita acestei faze. SFATUL MEU ESTE;
- fii atenta bine ce faci, subiecte de discutii se gasesc dar sa fii stapana pe situatie.

| calibra92 a răspuns:

Parerea mea a fost mereu ca nu regreti faptele pe care le-ai facut, ci le regreti pe cele care nu le-ai facut! Nu va cunosc pe niciunul deci nu va pot gasi un subiect de discutie, dar incearca sa accentuezi pe ceea ce il amuza si sa scapi de ceea ce il face trist...nu pot da un pont mai bun decat sa ai incredere in tine si tupeu...