| Alinaaaxyz a întrebat:

Hei,TPU. as vrea sa slabesc 5 kg, dar nu sa ma infometez. ati putea sa imi spuneti ceva retete sanatoase pe care as putea sa le fac? Am aproape 14 ani, si intre 45-48 kg.fug aproape in fiecare seara. dar mananc si mult. as vrea sa dau jos burta, si putin din picioare si solduri..Multumesc,scuzati categoria.

Răspuns Câştigător
| Yhugato a răspuns:

Dc ai vrea sa slabesti? asta o faci dupa 15-16 ani cand dai de gustul dragostei,acum este normal sa fii mai "plinuta" pentru ca esti in mijlocul maturizarii iar corpul cere,ok lasand asta la o parte sa-ti raspund la intrebare, deci evita orice tip de grasimi animale, vegetale etc., e bun sa mananci cat mai multe legume si fructe (salate, supe, ciorbe etc. ceva sanatos si fara prea multe grasimi)
retete de slabit sunt grele si nu cred ca ai putea sa mananci un singur fel de mancare timp de 1 luna 2, organismului ii trebuie diversificat, e bun ca faci sport dar trebuie sa diversifici si sa faci mai multe exercitii, gen abdomene, genoflexiuni,(flotari daca poti) sarituri cu coarda si multe altele.
bafta la slabit. funda?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| UnicaElla a răspuns:

:o 45-48 kg. ai utea fii scrisa in cartea recordurilor am 12 ani si am 59 de kilograme dar sunt si foarte inalta ...eu in fiecare seara ma dau cu rolele doua ore inainte alerg si seara fac abdomene pentru burtica si genoflectiuni pentru picioare incearca in prima seara 10 apoi 20 stii ce zic ..Bafta!

| Alinaaaxyz explică (pentru UnicaElla):

laughing. nici chiar asa, si eu sunt inalta am 1, 65.

| UnicaElla a răspuns (pentru Alinaaaxyz):

Atata am si eu laughing