Întrebare recomandată | Snoopy123 a întrebat:

Imi doresc sa slabesc.Am 1.55 inaltime si 53 kg. vreau sa dau jos de la burta si solduri.In fiecare seara fac 100 de abdomene.nu mananc seara si nici dulciuri.ce "regim" as putea tine? nu vrea nici sa ma infometez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ceea ce faci tu ar trebui sa te ajute sa slabesti, du-te si la sala sau alearga

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Esti fata sau baiat?

| Jorah a răspuns:

Degeaba faci abdomene, abdomele ajuta la CONTURAREA abdomenului, nu l-a slabit. Dupa ce slabesti fa abdomene.

Raspuns : ALEARGA + practica mult efort fizic. Executa exercitii cardio, ajuta foarte mult. Renunta la prajeli / paine alba.

Daca esti adolescent intre perioada 10-15 ani, mananca deoarece esti in crestere.

Bafta!

| sile03 a răspuns:

Obligatoriu exercitii cardio (alergat, inot, mers pe bicicleta, etc) si pe langa asta tb sa ai mare grija cu dieta. Citeste asta si incearca DIETA KETOGENICA, vezi daca iti merge bine.

| Bocoi_Bogdan_1996 a răspuns:

Alearga si incerc sa mananci paine neagra prajita cu ceai