| Irrr a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa va ştiu parerile in legatura cu urmatoarea experienta. Îmi place un baiat cu care am şi ieşit. Nu pare nimic in neregula pana aici. M-a abordat pe facebook, si eu i am dat atentie si am ajuns sa facem schimb de numere de telefon. Am ieşit sa ne plimbam 1 data, de 2 ori, de 3 ori dupa care stop.Parca nici n aş fi existat. Subit nu m a mai bagat in seama fara vreo explicatie.Chestia asta parca m a si descurajat, si m a facut sa ma gandesc ca ceva n a mers bine din vina mea.İntalnirile n au fost speciale pt ca fiind mai timida nu prea stiam ce subiecte sa abordez si nici el nu era un as in ale conversatiei. İmi tot spunea mie sa mai zic eu ceva.İn ultima seara in care l am vazut imi propusese ca ziua urmatoare sa merg la el sa vizionam un film.Desi am ezitat inainte, de data asta am acceptat. Ziua urmatoare nu mi a mai dat nici un semn iar cand i am dat un mesaj sa l intreb ce face nu mi a raspuns. Mentionez ca avem 18 ani amandoi. Ma atrage ceva la el mai mult de cand ma ignora. L am vazut intr o zi la cafenea si ma privea patrunzator de la masa alaturata deşi nu ma mai aborda in nici un fel.Ce credeti ca s a intamplat? de ce asa brusc aceasta schimbare? Am crezut ca ma place. m a sarutat,m a tinut in brate la intalniri, nu mi a dat semne ca n ar mai vrea nimic dupa ce m a vazut. De ce mi a mai spus ca ziua urmatoare sa ne vedem daca de fapt nu isi dorea acest lucru? voi ce credeti?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Unica explicatie pe care o am,ar fi ca baiatul a fost curios in ce te privea,si-a incercat norocul,l-ai acceptat si dupa ce a gustat succesul,si-a pierdut orice interes... poate i s-a parut prea usoara victoria lui.
Se intampla sa existe si acest gen de flusturateci,care se joaca cu inimi de fete,doar pentru propria stisfactie si experienta...
Nu-l mai cauta si incearca sa-l uiti,ma nelinisteste faptul ca te simti atrasa de el,mai ales acum,de cand a inceput sa te ignore.
Exista o lege de aur,pentru toate situatiile astea obscure,in care nu stii pe ce drum s-o iei si nu stii nici ce sa crezi!
Sa-i faci ce-ti face,exact.
Dar,sfatul meu este nu numai sa-l ignori,ci sa-l scoti complet din viata ta.
Pentru ca meriti un baiat care sa aprecieze si sa adore ceea ce esti, nu unul care sa te tina in sah si sa faca experiente pe tine, nu esti cobaiul nimanui.
Imi pare rau pentru ce ai patit si stiu ca doare, dar mai bine accepti si cauti sa-l uiti, decat sa traiesti cu sperante chinuitoare in suflet.
Sa ai grija de tine!

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns (pentru greece12):

Toti baietii normali vor face la fel. Tipul a inteles ca arta seductiei e practic o forma de razboi psihologic, si cu siguranta e mai bun strateg decat domnisoara. E normal sa-ti pierzi interesul pentru o persoana care nu te mai stimuleaza, sau se lasa prea usor. Oamenii in general isi doresc exact ceea ce nu au. E in natura noastra... e scris in ADN. happy

| greece12 a răspuns (pentru Lucian_Magnus_1980):

De acord,dar pentru ca ochii sunt primii care aleg,fata i-a placut in mod sigur,initial.
Numai cand a descoperit ca e posibil sa fie acceptat,ba chiar e acceptat, a luat-o inapoi si s-a retras.
Acum, posibil sa fie tot o miscare strategica, dar cred ca e mai bine pentru ea, daca l-ar lasa sa-si incerce strategiile cu o alta si ea sa caute un baiat mai putin impatimit in arta razboiului...
happy

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns (pentru greece12):

Este posibila versiunea propusa. Dar eu iti spun din experientza vazuta din cealalta parte: si mie-mi plac unele fete initial, "dupa ochi", dar dupa ce deschid gura 30 de secunde mi se apleaca iremediabil si incerc sa evit contactele ulterioare. Trebuie sa recunosti ca domnisoara ar putea fi total imatura pentru o relatie cu acel individ.

| greece12 a răspuns (pentru Lucian_Magnus_1980):

Da,si asta se poate intampla, ai dreptate.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii mai intai se cunosc si apoi decid daca se plac sau nu. Sa nu te mai bage cineva in seama nu e o schimbare brusca ci doar semn ca respectiva persoana s-a lamurit in ce te priveste. Simplu.

| StalkerSoul a răspuns:

Eu cred ca te trateaza putin cu indiferenta, cum fac multi baieti. ca sa te gandesti la el.happy si apoi cand se apropie momentul sa vina la tine ca un catelus si... intelegi tuhappy Numai bine.

| bbu2eugen a răspuns:

Incearca sa l uiti nu se merita a incercat sa te abordeze ca sa vada cum este cu tine.

| SergiuValentin a răspuns:

Si-a dat seama ca nu te place poate...

| joshy77 a răspuns:

StalkerSoul are dreptate, poate se joaca putin cu tine... vorba aia "indiferenta doare cel mai tare"