| RaapHaeLL a întrebat:

E vorba de o fata,o colega(De munca)
Din greseala,am privit o in ochi,mi a zambit,si a lasat capul in jos
Am surprins o de multe ori,uitandu se la mine,mi a placut si mie de ea,si m am hotarat sa o abordez

Vazand-o venind spre mine,am incercat sa vorbesc cu ea,
Dar nu m a privit in ochi,o secunda(am ramas socat)

am zis "wow,esti neboon"

i am cerut sa ma ajute cu ceva,si era stangace rau in preajma mea.
dupa acest episod
Bând apă,era cu privirea si corpul fixata in directia mea.

Cand s a terminat ziua,am incercat sa ne intalnim accidental,eram in urma ei,cand m a vazut am simtit parca,scurteaza pasul asteptandu ma

Dar am renuntat la ideea de a o aborda.
Mi s-a parut,foarte ciudat,m am simtit respins
E clar ca fata e foarte timida(asa mi a lasat impresia)

Vreau sa mi pun gandurile in ordine,sa vad daca merita,sa mai risc odata abordand o...

Nu vreau sa las totul asa,tocmai de aceea am apelat la voi
Am abordat foarte multe fete,dar ea cred ca e ceva special
Simteam ca nu aveam aer, pieptul imi ardea(WTF? niciodata nu a fost asa)

Cum pot aborda o fata timida?

Dati mi idei, ca ma simt depasit...

Mercii!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Salut!
Sigur colega la munca si nu cumva colega de scoala? Scuza ma ca ti zic dar parca ai avea 15 ani. ori atita ai?
Ai vazut o si ti a placut de ea?
SCuza ma ca ti zic dar tu ce faci pe toate care le ...sari pe ele?
in fine nu i treaba mea.Dar un singur sfat iti dau!
Nu ti crea probleme la munca!
In ziua de azi cu greu iti mai gasesti de munca. Fete sunt la tot pasul!

| RaapHaeLL explică (pentru VadTot):

Daca,esti trecut prin relatii, te astept sa mi dai un sfat util, in legatura cu ea
Lasa mi mesaj cu id ul tau de mess
Nu am 15 ani happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fii tu mai curajos si nu mai scrie randurile la asa distanta unul de altul ca este tare enervant.

| neutrino a răspuns:

Fata poate ca nu este asa timida dupa cum crezi tu, dar sigur are mult bun simt. Ea asteapta ca tu sa-i demonstrezi ca nu mai esti un copil, dar se pare ca esti depasit de situatie, chiar daca nu mai ai 14 ani. Nu stiu daca esti sau nu capabil sa o inviti in oras, dar stiu ca relatiile cu fetele colege de serviciu nu sunt indicate. Ii vei crea mari probleme.

| RaapHaeLL explică (pentru neutrino):

Ti as daa funda daca as stii mai multe despre tine(fata, baiat, cati ani ai.)
As vrea sa vad daca esti dispus(a) sa ma ajuti pana la capat.

| neutrino a răspuns (pentru RaapHaeLL):

Nu "muncesc" pentru funde.

| RaapHaeLL explică (pentru neutrino):

Avand in vedere ca ai numai raspunsuri(Funde)
si nu ai intrebari se pare ca te dai de gol...
Daa dovada de inteligenta si las o asa...
Oricum aprieciez raspunsul tau happy

| neutrino a răspuns (pentru RaapHaeLL):

Observatia ta este total eronata, dar nu tin neaparat sa-ti schimb parerea.

| SkyPilot a răspuns:

Foarte rau ai facut ca nu ai abordat-o cand te-a asteptat. Acum ea nu stie ce sa creada. De riscat merita, absolut. Cauta prin intrebarile de acum 2-3 zile, cineva cerea un sfat similar dar fata era mai putin abordabila decat a ta.
Parerea mea este ca in cazul tau ea ti-a dat deja un semnal pozitiv. In locul tau eu as incerca direct sa o invit undeva in week-endul asta.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Ii ceri sa te ajute cu ceva la munca si de acolo decurg lucrurile natural, vorbiti, o intrebi cand va veti putea vedea si o asiguri ca ii stai la dispozitie daca are nevoie de ceva.

| BiaAmi a răspuns:

Cati ani ai tu?