| ILoveHandball a întrebat:

Hei TPU,as vrea si eu un iubit(ok chiar suna caraghios si penibil)decu vreau si eu un iubit, dar problema este ca sunt timida si nu sunt genul care sa sara pe baieti sa iasa in centrul atentiei si etc.non-stop o aud pe prietena mea ca azi vorbeste cu unul maine cu doi poimaine cu altul si ma enerveaza rau,ea se baga in seama cu ei dar eu nu fac chestia asta plus ca mama nu prea ma mai lasa afara pe frig, am 15 ani si simt nevoia sa am un iubit, o persoana cu care sa vorbesc non-stop sa ne vedem sa vorbim pana noaptea la telefon etc. Mai ales cand vad ca majoritatea prietenelor mele au relatii de peste un an iar eu nu am mai avut una de un an si ceva.ce as putea face

Răspuns Câştigător
| Kumiko19 a răspuns:

Draga mea, ai timp de iubit, nu te lua dupaturma. nevoia e fireasca dar nu dispera. o sa vina si vremea ta. sunt sigura ca esti o fata minunata.

16 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Ok,dar nu cred ca vei gasi aici, cred ca daca vrei, o sa trebuiasca sa iesi in evidenta, sa lasi pe " sunt timida " la o parte si sa iei pe " sunt curajoasa " in brate si vei reusii. Daca esti cat de cat frumoasa, nu ai cum sa nu resusesti happy

| RAY a răspuns:

Tu ceea ce spui eu cred ca poti avea si fara sex aia se numeste prietenie, amicitie, cauta un baiat mai timid care nu-i obsedat de sex, nu toti sunt la fel

| neutrino a răspuns:

Ai incercat sa rogi un coleg sa te ajute?

| SkyPilot a răspuns:

Incepi cu inceputul, pune ochii pe un baiat care iti place.

| Danysan a răspuns:

Ideea e sa incerci sa nu te lasi dusa de faptul ca celelalte fete au iubit si trebuie sa iti faci si tu.Pt ca atunci faci greseli.Important e sa gasesti un baiat care sa te palca si va face el primul pas.Dar daca simti nevoia sa ai un iubit atunci poti sa incerci sa vb cu baieti sa ii abordezi asa mai pe departe.Iti faci o idee daca te plac si cel mai important e sa le atragi atentia atata prin tinuta dar si prin ceea ce faci tu. Daca ai pasiunile la fel ca acel baiat automat si el va simti nevoia sa petreaca mai mult timp cu tine si sa incerci sa te cunosca mai mult.Acum lasnad toate aste la o parte sa stii ca a avea un iubit nu e un lucru asa de joaca si ai multe responsabilitati.Trebuie sa stii sa te porti si ia aminte la mine ca odata va vrea ceva care nu stiu cat esti de dispusa sa ii oferi.Baieti vor sa faca sex sa ti de la mine ca sunt baiat si indiferent cat imi iubesc prietena vreau sa ma culc cu ea.Restu vine de la sine. Plus ca e important sa te iubesca si sa nu stea cu tine doar pentru sex.Fi atenta.

| alin1317 a răspuns:

Si eu am nevoie de o iubita. Vreau sa vorbesc cu cineva non-stop(la fel ca tine) dar nu am cu cine... Ne putem cunoaste

Răspuns utilizator avertizat
| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru alin1317):

Vrei sa rezervam si o camera la hotel? Nu de alta dar e luna octombrie si poate va e frig!

| alin1317 a răspuns:

Stai linistit frate am unde locui :-)

| Green66 a răspuns (pentru alin1317):

Păi și ce mai aștepți, nu o inviți la o ciorbă de burtă?

| alin1317 a răspuns:

:-)) nu green, astept sa vedem ce zice si ea

| sEnOkHs a răspuns:

Buna contacteaza-ma pe mess : idok_one_ngw o sa te ajut sa iti rezolvi problema

| Florinx123 a răspuns:

Du-te la tipul pe care il placi (trebuie sa fie unul) si spune-i asta.

| ILoveHandball explică (pentru Florinx123):

Tipul de care mi-a placut toata primavara si vara, cu care vorbeam non-stop si stateam non-stop cu toate ca eram prieteni are iubita de o saptamana...

| Florinx123 a răspuns (pentru ILoveHandball):

Si nu exista un coleg / prieten / cunostinta de care sa iti placa acum? daca nu..asteapta, o sa apara cineva potrivit.

| ILoveHandball explică (pentru Florinx123):

Nu,nu e nimeni...