| anonim_4396 a întrebat:

Azi am avut al doilea contact sexual. PROTEJAT. Dar cand a scos definitiv iubitul meu penisul, am observat pe exteriirul prezervativului, ceva albicios, pe varf si putin pe laturi. Ce era? Nu a ejaculat inauntru. L-a scos din mine inainte sa ejaculeze, pentru ca nu ne riscam. dupa vreo-un minut de joaca, a ejaculat in prezervativ, dar afara. Di nu a iesit sperma din el, deci nu era rupt. Oare era de la mine acea substanta albicioasa?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul actului sexual din cauza excitatiei, a placerii si satisfactiei resimtite, in mod involuntar, independent de vointa femeii, intra in activitate niste glande specializate situate in mucoasa vaginala care produc o secretie speciala care are rolul de a lubrifia interiorul vaginului. Cu cat placerea si satisfactia este mai mare, glandele respective produc cantitati mai mari de secretie care are un aspect asemanator cu sperma barbateasca. Acea secretie se lipeste de exteriorul prezervativului, si de partea penisului care nu este acoperita de prezervativ. Poti fi foarte linistita si in acelasi timp si fericita ca actul sexual devine placut exact din cauza respectivei secretii vaginale. Sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Aceea substanta de care vorbesti tu, era de la tine, secretie vaginala.

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

Era de la tine că doar nu eşti uscată... e normal

| c0ffeedem0n a răspuns:

S-ar putea sa fie de la tine, sa fie scurgeri

| NbAlex1995 a răspuns:

Era de la tine