| Duutsie a întrebat:

Buna TPU! De cateva luni am cunoscut un baiat la antrenament, care este si in acelasi liceu cu mine. De cateva zile, imi zambeste mereu cand ne intalnim prin scoala, ma ia in brate, mereu vrea sa joace cu mine in echipa la antrenament. Astazi ne-am intalnit pe hol si-am stat putin de vorba, povestindu-i ca ma asteapta examenele si abia astept sa intru la liceu. El m-a intrebat: n-ai si tu vreo dragoste printre colegi (baieti)? >:" Si-a cerut scuze ca nu a putut intra pe mess cum imi promisese si continua sa zambeasca. El este in general un baiat foarte de treaba si, in plus, am vazut ca ii acorda atentie si unei fete care se tot tine dupa el, glumind uneori cu ea sau cand isi iau ramas bun o pupa pe obraz. O colega de-a lui mi-a spus ca nu are prietena si ca nu l-a vazut vorbind prea des cu fata aceea. Eu ce sa inteleg? Simt ca il plac, insa nu stiu ce vine din partea lui...

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Se teme sa nu-l refuzi.
Mergeti la un suc impreuna si vorbiti mai multe. Chiar daca nu iti face o declaratie de dragoste, poti sa-ti dai seama multe din atitudinea lui.

| Sunshine18 a răspuns:

Exista sanse de 90% sa te placa.
incerca si tu sa.l bagi in seama si sa vorbesti mai mult cu elthinking
vorbiti sa iesiti intr.o zi pe afarathinking

| tonyzah a răspuns:

Cred ca te place