| luisa6 a întrebat:

Hei TPU, cum pot să aflu dacă sunt însarcinată prin alte metode ( fără test de sarcină) adică cum pot afla, în afară de simptome?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Testul de sarcina efectuat in laborator pe baza analizei de sange, testul beta-hCG, sau cel efectuat acasa pe baza urinei, reprezinta singura metoda prin care poate fi stabilit in mod cert/sigur daca in sange sau urina exista sau lipseste hormonul de sarcina hCG. Simptomele de sarcina care sunt reale/adevarate pot sa existe si sa apara in cazul a circa 50% din femeile insarcinate, insa si in cazul lor numai dupa ce sarcina are varsta de 6-7 saptamani. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal că nu, de ce ar mai cumpăra lumea teste de sarcină? doar să mergi la ginecolog să-ți facă unele mai avansate cum a zis @corbulrosu

| mihai69 a răspuns:

La ghicitoare ai încercat?
Dacă nu, bine ai făcut. Ce spune @corbul mai sus e real; nu există alte metode.