| Mihaelaa98 a întrebat:

Hei TPU, daca o prietena v ar zice sa mergeti in club cu ea, cu fostul vostru si iubita lui actuala, ce ati face?
Daca nu ma duc, o sa zica, ca inca il iubesc si ma afecteaza. Dar daca ma duc s ar putea sa ma simt eu nasol, pana la urma e nasol sa l vezi pe fostul cu alta fata. Plus ca inca un motiv pentru care m as duce ar fi sa i arat prostului ca sunt mult mai buna decat aia.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu trebuie sa iei in seama de ce spune x sau y.
Se vede ca esti cam tanara la cum gandesti.De ce ai vrea sa ii areti ca esti mai buna decat aia daca tu nu il mai iubesti? Mai bine nu te mai minti singura.Mai ai sentimente pentru el si crede-ma nu iti va face bine sa il vezi in preajma altcuiva iar o prietena adevarata nu te-ar pune niciodata intr-o situatia atat de penibila si ar intelege ca asa ceva nu se face.Mai bine ai lasa trecutul in trecut si nu ai mai avea tangente cu el.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu nu m-as duce. Mai bine sa creada ce vor decat sa merg acolo, sa ma simt stanjenita si sa vada el direct ca nu ma simt ok.

| corbulalbrosu a răspuns:

Lasa de o parte convingerile si prejudecatile si du-te si te distreaza cu toata verva posibila. Poate asa il vei face sa regret ceea ce a facut. Tu nu ai absolut nimic de pierdut daca te vei intalni acolo cu ei si in plus vei avea ocazia sa-i demonstrezi atat lui cat si celorlalti ca esti o fata civilizata, educata dar mai ales....rationala. Succes!

| Pool77 a răspuns:

"Daca nu ma duc, o sa zica, ca inca il iubesc si ma afecteaza"

De ce negi ceva, daca e adevarat?

" Plus ca inca un motiv pentru care m as duce ar fi sa i arat prostului ca sunt mult mai buna decat aia."

| Mihaelaa98 explică (pentru Pool77):

Pentru ca nu am de ales. Recunosc inca il iubesc, dar daca el nu mai vrea, trebuie sa fac cumva sa scap de sentimente, iar negarea e cea mai buna