| Name177 a întrebat:

Daca pe 1 am avut un contact sexual neprotejat iar dupa am luat escapelle iar pe 10 ianuarie mi-a venit menstruatia, inseamna ca n-am ramas? Mentionez ca luna trecuta mi-a venit pe 22 decembrie.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din data de 22.12 cand a pornit menstruatia si pana in data de 01.01 sunt exact 10 zile. Inseamna ca sexul a fost intretinut in cea de a 10-a zi a ciclului menstrual, adica in momentul in care teoretic ar fi fost probabil in proportie de peste 98% IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina. Din acesta cauza tot in proportie de cca. 99, 9% a fost INUTIL sa fie folosita acea pastila nenorocita : Escapelle. Pornirea menstruatiei dupa alte 10 zile demonstreaza ca ciclul menstrual afost si este GRAV/SEVER afectat si dereglat. fiindca intregul ciclu a avut lungimea de DOAR 19 zile adica mai scurt cu 2 zile fata decel mai scurt ciclu menstrual OVULATORIU de 21 de zile. Fiindca in mod sigur NU s-a produs OVULATIA se poate afirma ca drept urmare formarea sarcinii a fost IMPOSIBIL sa ia nastere in situatia existenta, in conditiile amintite. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum să fii însărcinată.

| Teo29 a răspuns:

Nu ai ramas, pe viitor nu mai lua asa otravuri si folositi prezervative...mai sigur pentru toata lumea dar mai ales pentru sanatatea ta!

| DaniGl a răspuns:

Nu ai ramas, atata timp cand ti-a venit menstruatia.