| Mihaela046 a întrebat:

Pe 23 noiembrie am avut un contact sexual neprotejat cu prietenul meu. Acesta nu a terminat in mine, dar pentru orice eventualitate, intr-un interval de 14 ore de la contact am luat Escapelle. Nu am avut reacții adverse de la ea. Pe 6 decembrie am avut o scurgere de câteva picături de sânge, iar pe 7 decembrie mi-a venit menstruatia. M-a ținut normal. Pe 15 decembrie am facut o analiză Beta HCG si ca rezultat a fost 0.100 mUI/ml. Pe 22 decembrie am fost la un control ginecologic Si doamna doctor nu mi-a spus nimic de o posibilă sarcina. Am avut menstruatie cu luna asta inclusiv. În decembrie mi-a venit pe 7, în ianuarie pe 7, în februarie pe 10, i martie pe 8, în aprilie pe 9 si in mai tot pe 9, în condițiile în care menstruatia mea mereu a fost neregulata. M-a ținut normal. Simptome nu am avut. E posibil sa fiu însărcinată? Mentionez ca nu pot face o ecografie momentan.
P.S azi pe zi simțeam că niște tremuraturi in burta, cand erau, cand nu. Si acum la fel.

7 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Tu realizezi ce burta mare ai fi avut pana acum?

| Mihaela046 explică (pentru zăGhost):

Sunt convinsă că aș fi avut burta mare oana acum, Dar cu toate astea mi se pare totul foarte ciudat la mine. Si in legatura cu acele "tremuraturi", ieei am băut apa minerală si suc cu acid.
Dar oricum nu e prima dată când le am, nu sunt foarte frecvente, dar uneori se intampla

| zăGhost a răspuns (pentru Mihaela046):

Organismul uman nu functioneaza 100% perfect 24/24h. Uneori mai apar simptome benigne. Nu ai cum sa fii insarcinata in luna a 6-a/a 7-a si sa nu stii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca dupa folosirea acelei pastile contraceptive, intre timp s-au produs 6 menstruatii la termene surprinzator de regulate, aceste menstruatii reprezinta cea mai sigura GARANTIE ca in uterul tau NU poate sa existe nici macar o sarcina cu totul ipotetica. Indiferent daca acele ''tremuraturi'' au existat in realitate sau doar ti s-a parut, poti fi ferm convinsa ca nu au nicio legatura cu sexul, cu sarcina sau cu vreo alta stare de aceasta natura. Multa sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu ai cum sa fii gravida in situatia descrisa de tine stai linistita.

| 90210 a răspuns:

Nu. Si chestia cu tremuraturi... poate ai gaze...

| Mot_Alex_2000 a răspuns:

Din moment ce dupa contactul sexual ti.a venit menstruatia inseamna ca nu esti gravida, iar menstruatia nu mi se pare neregulata