| ManuuL a întrebat:

Hei TPU, daca sunt virgin si fac sex cu prezervativ, ma mai dezvirginez? Se mai rupe ata?

7 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Nu te dezvirginezi cand ti se rupe ata, te dezvirginezi cand o faci prima oara.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul baietilor ternmenul de dezvirginare este impropriu sau chiar gresit. In momentul intretinerii primului act sexual in cazul baietilor de regula nu se produce absolut nicio modificare la nivelul organului sexual. Indiferent daca este folosit sau nu un prezervativ ''virginitatea'' baiatului dispare prin insasi intretinerea primului contact sexual real. Asa numita ''ata'' care se numeste de fapt FREN (penian) NU se rupe si ramane intact intreaga viata in cazul in care structura si constitutia penisului este sanatoasa. ''Ata'' se rupe numai in cazul in care penisul este bolnav si tegumenul/tesutul din care este constituit/format frenul este subtire/fragil sau daca este afectat de asa numita boala a frenului scurt (frenulum breve). Ar fi indicat sa te rogi ca frenul penisului tau sa nu se rupa niciodata fiindca glandul (capul) penisului respectiv isi pierde sensibilitatea si excitabilitatea devenind o bucata ''de carne'' inerta, insensibila. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Dezvirginarea, atat la fete cat si la baieti, se produce in urma primului act sexual, indiferent ca faci sex cu prezervativ sau fara prezervativ. In aceste conditii ata se poate rupe sau nu, dar dezvirginarea, cu siguranta, se produce.

| Denisya a răspuns:

Sunt cu a meu de 6ani si acum are ata

| minrest a răspuns (pentru Denisya):

Evident. E o nenorocire sa se rupa frenumul. Asta cu ata e una din prostiile pe care si le spun copii intre ei.

| SaberSlashS a răspuns:

Nu te dezvirginezi cand ti se rupe ata, te dezvirginezi cand o faci prima oara. Adevarul e ca e o sansa mai mica sa se intample cu prezervativ, dar sunt o gramada de tipi carora nu li se rupe toata viata, pentru ca e mult prea elastica.
Daca tii tu neaparat sa ti se rupa ata, rupe-o singur, ca se poate

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaberSlashS):

Esti nebun. Ce inveti copilul aici "sa isi rupa ata singur".

Prietene, sa nu faci asa ceva niciodata. Chiar daca nu se rupe la primul contact sexual, lasa-ti ata in pace. In mare parte ti-au explicat altii cum sta treaba.
Salut.