| munikota a întrebat:

Hei TPU:* daca te masturbezi se poate sa ti se opreasca definitiv menstruatia? va rog raspundeti big grin astept cat mai multe raspunsuri serioase si apoi voi da unuia funda si vot....si inca ceva ce efecte negative mai are masturbarea pls raspundeti cat mai repede :*

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, masturbarea nu influenteaza menstruatia si nu are, in general efecte adverse. Masturbarea este normala si este practicata de toti adolescentii normali, ca metoda de cunaostere a organsimului si de maturizare sexuala. daca faci abuz, te poti trezi cu o forma de frigiditate (de obicei imposibilitatea obtinerii unui orgasm vaginal) care iti va afecta negativ viata sexuala viitoare.

| ioanadanny a răspuns:

Nici de cum nu se va opri mentruatia.Masturbarea este anormală si dăunătoare sănatatii omului – atat in cazul bărbatilor, cat si a femeilor. Exista cazuri reale de oameni care au practicat aceasta forma de auto-satisfacere sexuală si care au avut de suferit din pricina unor boli si afectiuni provocate de ea. Lucrul acesta este cea mai mare dovadă ca masturbarea nu numai ca nu este normală, ci ca are si repercursiuni grave asupra sănatatii omului, cu cat ea este practicată mai des si pe o perioada mai lungă de timp.

| ZyReXe a răspuns:

Nu se poate opri cred ca este imposibil sunt doua chestii diferit chiar daca is baiat stiu si eu cateva chestii despre corpul feminin

| maooops a răspuns:

Normal ca nu are cum sa ti se opreasca menstruatia dar totusi inceteaza cu masturbarea!(ar fi fost bine sa specifici si varsta)

| AnnaKarenina666 a răspuns:

Nu are niciun efect negativ, deci nici oprirea menstruației. Cât despre acest fel de autosatisfacere. nu știu. mulți spun că e ok și nu se întâmplă nimic. Și eu sunt de aceeași părere. Cel puțin atâta timp cât ai grijă la igiena personală și la obiectele cu care te masturbezi.

| justmeandmyboringself a răspuns:

Nu se va opri menstruatia.