| rikkimady16 a întrebat:

sad de 2 sapt m-am despartit de prietenul meu(2 ani de relatie) si pana aseara nu ma simteam deloc trista, ba din contra, nu aveam nimic. am inceput sa povestesc cu un alt baiat inainte cu 2 zile sa ii spun fostului ca gata si poate din cauza asta nu am fost suparata, dar acum sunt la pamant, de aseara, cu toate ca inca vorbesc cu baiatul respectiv. eu m-am comportat destul de urat cu fostul meu prieten saptamana trecuta si am vorbit urat cu el si mi-a spus ca si-a schimbat total parerea despre mine in rau si ca nu mai are incredere in mine. i-am dat aseara un mesaj sa imi cer scuze pentru ce am facut sapt trecuta si mi-a spus ca el acum e ok, chiar ok, cu toate ca a fost foarte suparat sapt trecuta... eu ma simt vinovata pentru tot, pentru ca ne-am despartit, eu am fost aia care a zis gata si acum regret pasul asta enorm... si nu stiu ce sa fac sa uit pentru ca sunt cls 12 si chiar nu vreau sa ajung sa nu pot sa invat din cauza asta, va rog sa ma ajutati! ce ar trebui sa fac? sa mai vorbesc cu el? sa il uit? crying

2 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ce ar trebui sa faci? Sa-l uiti. El merita o fata in care poate avea incredere...nu o tradatoare care ii va spune "pa" atunci cand ii va fi lumea mai draga.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu te-ai gandit destul de bine inainte sa iei decizia asta. Asta e, incearca sa treci peste, accepta situatia asa cum e