| AnnaBebitza a întrebat:

.aseara, intr-un moment de slabiciune, am intrat pe fostul meu prieten. Noroc ca nu a mai intrat pe facebook, poate nici nu mi raspunde daca intra azilaughing, dar, in caz ca intra, ce sa i spun, dc am intrat pe el? el lucreaza in strainatate, daca ii spun ca am intrat pe el sa l intreb ceva in legatura cu munca in strainatate, dar gata am rezolvat, e ok? Faza e ca nu trebuia sa intru pe el ca par slaba si nehotarata. Noi ne mai certam asa, am facut si eu faze naspa dar si el si mai naspa. N-am vorbit apoi timp de o luna, apoi a intrat el pe mine o data, n am raspuns, a mai intrat o data sa mi ceara socoteala dc am iesit cu un prieten de al lui, dar eu am iesit doar la o cafea din cauza ca ala insista, si am iesit sa ii fac si in ciuda pentru ca se comporta f urat el(fostul), apoi a mai intrat o data si mi a zis ca ii era dor de mine si ca nu se mai comporta urat ca s a schimbat...si eu am spus ca nu stiu ce sa fac, ca a fost nesimtit atunci, si chiar a fost. nu mai povestesc acum, ca e mult de zis...asa, si de la faza asta au trecut 2 sapt fara sa vorbim si aseara am intrat eu pe el si nu trebuia, ca dupa aia crede ca s slaba si mor dupa el, sau ca nu stiu ce vreau, ca sunt nehotarata. poate nu-mi raspunde. mai bine..sau daca mi-ar raspunde, sa nu mai raspund eu?

5 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Doar tu intelegi ce vrei sa zici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai, cate lucruri pe dos se petrec in capul tau. Ma simt ca si cum as fi martor la o calamitate naturala.

Spune-i ca inca mai tii la el, ca iti este dor de el si ca vrei sa va mai dati o sansa. Si apoi purati-va ca niste adulti, nu ca niste gaini care se gandesc sa nu "para slabe" intr-o relatie. Relatiile se bazeaza pe afectiune, nu pe cine e slab si cine nu. Termina cu reprosurile si cu gandurile de razbunare, daca te porti ca un copil rasfatat, care vrea tot timpul sa fie "chit" atunci asa vei fi tratata la randul tau si relatia e pierduta din start. Poarta-te ca o fata care tine la cineva, iarta-l cand e cazul, invata sa lasi de la tine si vei avea surpriza de a fi recompensata in acelasi fel. Incercand tot timpul sa te razbuni sau sa nu faci primul pas reusesti doar sa dovedesti ca esti un om alaturi de care nimeni nu vrea sa traiasca.

| Demonull a răspuns:

Slabă sau nu..incă îl mai iubeşti.
Este o harababură totală în mintea ta.Îl mai vrei sau nu? Dacă da.răspunde-i.Dacă nu. unfriend eventual block.
Şi aici e dilema.Mai vrei prinţu ori ba?
Dar dacă tot ai spus că au fost aşa multe faze ''naşpa'' renunţă la el.şi la ce a fost în trecut.Mergi înainte.Cu alţii.

| AnnaBebitza explică (pentru Demonull):

Il mai vreau...dar trebuia sa i mai reprosez inca o chestie..deci trebuia el sa mai intre o data pe mine sa i spun chestia aia. apoi inca o data daca mai vroia sa ne impacam...in fine cred ca aberezlaughing.dar ma gandeam ca daca tot m-am tinut tare, trebuia sa fac pe suparata in continuare, dupa aia mai zice ca sunt nehotarata sau ca il caut doar cand am nevoie, ca n am fost alaturi de el la greu, ca nah e greu printre straini si poate simtea si el nevoia sa vorbeasca

| Markusfrtt a răspuns:

Sincer, nu inteleg nimic din ce ai scris aici.Toti cei care o sa citeasca nu cred ca o sa intelegeaga ceva. Eu, unul nu am inteles nimic. Reformuleaza totul, pentru ca tu nu ai explicat. Doar tu intelegi ce ai scris aici. "..am intrat pe fostul meu prieten...". What? Din cate observ nu sti sa te exprimi. Cred ca te-ai grabit. TE-ai grabit sa scrii si uite ce a iesit. Sunt sigur ca nici nu ai citit ce ai scris, dupa ce ai terminat de scris.