| anutzamaria55 a întrebat:

Hei TPU, de cateva zile la rand, visez persoana pe care o iubesc, chiar daca eu nu stiu asta din partea lui ( nu suntem inca impreuna ). visez o posibila relatie, fericita ( ne luam in brate, ne sarutam, si ne marturisim anumite chestii, si ne cerem scuze, pentru anumite greseli ) P.S eu in momentul de fata cu baiatul respectiv sunt certata, este posibil ca si el sa se gandeasca la mine?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il visezi fiindca te gandesti mult la el si la cat de fericita ai fi daca relatia ar merge bine. Nu inseamna nimic altceva.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Da-mi voie să-ți spun ca, practic, categoria de Dragoste și Sex, este una greșita pentru problema ta. Tu ai nevoie sa citești puțin din categoria interpretării viselor. Ce înseamna ele, cum se formează, ce ar trebui sa facem în legătura cu asta.
Visele sunt manifestări ale subconștientului și reprezinta dorințe ascunse (mai mult sau mai puțin), mesaje ale corpului sau în unele cazuri (dacă crezi în asa ceva) mesaje dintr-un alt plan de existenta.
Sa le luam pe rand.
1. Dorințe. (categoria în care te poți afla tu)
Iți dorești sa își ceara scuze și sa va luați în brate. Faptul ca nu se întâmpla asta, iți provoacă neliniște. Pentru a atinge nivelul de R.E.M. necesar în timpul somnului (fără de care nu putem supraviețui ca și vietate numita "om"), creierul tău, pentru a-ți salva viata, iți imprima în singurul moment în care poate (în timpul somnului), starea care ți-o dorești pentru a te liniști și a putea sa atingi nivelul R.E.M.
2. Mesaje ale corpului
Poți visa ca te lovești la mana, cada dormi într-o poziție care provoacă durere de care nu ești conștienta, pentru ca dormi.
3. Mesaje "de dincolo"
Poți visa persoana ce nu se mai afla printre noi, ceea ce ar putea însemna ca vrea să-ți transmită un mesaj sau ca tu te gândești fără să-ți dai seama la persoana respectiva. Dar în categoria mesaje intra și situații de genul: sa visezi pe cineva, sa-l suni sa-i spui ca l-ai visat și sa iți spună "si eu m-am gândit la tine toată ziua si voiam sa te sun". Un fel de telepatie care se poate realiza doar când nu avem control asupra creierului.
Deci dacă tu faci parte din categoria celor care visează ce își dorește sa se întâmple în viata reala sau categoria celor care realizează o legătura prin vis (adică ca și el se gandeste la tine, poți afla cu un telefon happy

| SorinelF86 a răspuns:

Si eu visam intr-o vreme o fata cu care am avut cateva inalniri si cu care mi-as fi dorit sa fiu pentru ca o iubeam dar ea nu, in timp ce eram in alta relatie, o visam in fiecare seara in care dormeam singur. visezi ceea ce gandesti, chiar daca gandesti in subconstient