| TanyaTania334 a întrebat:

Hei TPU! De cateva zile ma macina cateva ganduri legate de iubitul meu. Totul este bine si frumos intre noi,ne vedem, iesim cu prietenii nostri comuni, ba prietenii de ai mei sau doar cu prieteni de ai lui doar ca ceva simt ca nu e ok. Observ ca la unele fete le da aprecieri pe insta insa mie de ceva timp nu-mi mai apreciaza pozele si nu stiu de ce. Oare sa-mi fac griji?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa-l intrebi pe el... sa vezi de ce nu te mai apreciaza, mai ales ca-i iubitul tau, nu al lor.
Lucrurile spuse clar intre voi, elimina indoiala si gelozia.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Deja iti faci griji.
Doar tu stii cum e atmosfera dintre voi. Poti incerca sa discuti cu el, sa obtii niste momente mai intime, fara altii.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă tu spui că "totul e bine și frumos" între voi, ce-ți mai pasă cui dă el aprecieri pe net?
Când o să ajungi la concluzia că nu mai e "bine și frumos", îl lași și îți găsești pe altcineva. Că doar nu ai 40 de ani.
Asta faci acum. Cauți persoana cu care să fi fericită toată viața.
Nu te blochezi pe unul, indiferent ce face și cum e.
(nu încerca să-l corectezi, îți garantez eu că e imposibil)

| Crackman a răspuns:

Daca observi ca se racesc lucrurile, ai o discutie cu el.
Dupa discutie vezi ca nu ai ajuns la un numitor comun iti vezibde treaba m

| mi25 a răspuns:

Raspunsul cel mai bun ti l-a dat Hammurabi.
De ce vrei sa faci dintantar armasar. Sa stii ca de la asemenea suspiciuni pentru fapte nevinovate se ajunge la disensiuni si despartire.

| Anna71 a răspuns:

Greu cu relațiile și rețelele de socializare. Văd că din ce în ce mai des apar discuții în relații despre like-uri, ce băieți/fete are la follow pe insta și așa mai departe. Tot ce poți să faci e să vorbești deschis cu el și să îi spui ce te deranjează, noi nu avem de unde să știm dacă el te înșeală sau nu.

| SfatuitorulPriceput a răspuns:

Te insala, desparte te tu de el, fii dominanta!