| Denn97 a întrebat:

Dacă ieșim de anul trecut din toamna,ne cunoasteam de f mult timp, dar nu ieșeam…iar el este căsătorit, eu intr-o relatie de 5 ani și nu mai suntem multumiți nici eu și nici el, de multe ori asta îmi da el de inteles… noi ieșim aproape la 2 zile…care ar fi oare motivul, ca el nu îmi spune ca ma place? Povestim orice când ne vedem,ne comportam ca doi prieteni,îmi spune mereu off-urile…,dar mai mult de atat nu se întâmpla… Ma vede ca pe o prietena sau pur și simplu nu are curajul mai mult de atat? Îmi e frica sa îi spun ca îl plac,pentru ca nu vreau sa il pierd și prefer sa il am ca pe un prieten, sa știu mereu ca e bine, dar totodata ma macină ca nu știu dacă și el are sentimente fata de mine sau nu.

14 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ești doar o partenera de plictiseala

| Denn97 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

De ce crezi asta?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Denn97):

Nu tu sex, nu tu aventura..doar povesti...

| Denn97 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Am inteles…, poate nu are curajul sa facă asta, sau poate vrea sa ma cunoască mai bine, sau poate ai dreptate… nici eu nu știu ce sa mai cred.

| Violleta2022 a răspuns:

Fii femeie cinstita si da-i pace, nu distruge viata omului, a nevestasii, a copiilor lui doar ca te mananca pe tine in pasarica.
Cauta-ti altul liber cu care sa te scarpini!

| Together a răspuns:

Cand iti spune ca e nemultumit de relatia in care e, intreaba-l daca s-a gandit cum ar fi sa aiba o relatie cu altcineva, si vezi ce zice. Daca e receptiv ii poti spune ca si tie ti-ar placea.

Daca esti ok si cu aventuri cu atat mai usor...

| Denn97 explică (pentru Together):

Ma crezi ca îmi e frica sa îl întreb asta? Îmi da asa de inteles gen ca e monotonia aia, ca ar vrea sa se plimbe, ca nu au mai ieșit de mult… de aia e și trist

| Mitzupitzu a răspuns:

Lasa lucrurile asa si ramaneti prieteni.

| Denn97 explică (pentru Mitzupitzu):

Da,altfel nu o sa se prea poata din păcate sad.

| Sshell a răspuns:

Buna!

Si eu sunt in situatie asemanatoare. Doar ca eu sunt singur, insa ea e intr-o relatie de vreo 2-3 ani. Eu pur si simplu nu am curaj sa ii spun ca o plac tocmai pentru ca este cu cineva si imi e sa nu fiu penibil, imi e sa nu cumva sa confund semnalele ei. Ma vad zi de zi cu ea, radem, ne spunem aproape tot si e al naiba de greu sa trec peste si sa imi caut alata fata.

Pt mine cel putin, ca sa imi dea un imbold, ar trebui sa imi dea un semnal sau sa imi dea de inteles ca ar vrea ceva cu mine, insa intr-un mod clar. Chiar daca eu sunt cel singur si practic nu as avea ce peirde, imi e sa nu o pierd chiar ca si prietena.

| Denn97 explică (pentru Sshell):

Da,același lucru mi se întâmpla și mie și faza e ca nu știu cum ma vede ca și prietena sau mai mult de atat…

| Mitzupitzu a răspuns (pentru Denn97):

Daca te vede mai mult decat prietena si este casatorit vezi-ti de treaba.

| Denn97 explică (pentru Mitzupitzu):

Nu știu cum ma vede el.

| Together a răspuns (pentru Sshell):

Nu ti-ar fi mai bine sa ai o prietena care sa fie si ea atrasa de tine, sa va bucurati de intimitate?