| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am inceput sa plac pe cineva,ba chiar am ajuns sa il iubesc si nu stiu de ce. Nu vreau nici macar sa il plac, avand in vedere ca e mai mare ca mine..si are prietena si de aici reiese cam totul.Ma consum in fiecare zi din cauza lui si chiar vreau sa trec peste dar nu pot.Ma simt mai nimic pe langa el...Nu stiu ce sa fac.Ce pot face? Stie ca il plac...

15 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Atunci ignoră-l are prietenă nu ai ce căuta între ei!

| h3r a răspuns:

De ce știe? Rău ai făcut că i-ai spus...
Îl placi, este o nebunie pe moment peste care vei trece.
Îndepărtează-te de el, până nu simți mai mult, habar n-ai prin ce vei trece.
Distrează-te, ieși cu cineva, scoate-l din cap.

| InsertName a răspuns (pentru h3r):

straight face problema e ca nu am cu cine sa ies, e singurul meu prieten.

| InsertName a răspuns (pentru h3r):

Si nu il plac doar..il iubesc

| h3r a răspuns (pentru InsertName):

Fă ceea ce îți place, ceva ce se poate și fără el!
Vei reuși, nu te mai agăța de viața lui!
Ai încredere și acceptă că nu sunt șanse!

| FadetoBlack a răspuns:

Okay, vorbeşti măcar cu respectivul? Ai vorbit vreodată?

| DeKoniec a răspuns:

Daca este sa iti dau un sfat : Eu cand incercam sa uit de cineva ascultam muzica, pe mine asta ma face sa uit de tot.
Daca ar fi sa trag o concluzie: Mintea nu poate controla inima.
Succes!

| InsertName a răspuns (pentru DeKoniec):

Toate melodiile imi dau o stare aiurea, chiar daca nu sunt de dragoste sau triste.

| DeKoniec a răspuns (pentru InsertName):

Ahhh, imi pare rau dar nu ne potrivim ca si ganduri. Eu fara muzica traiesc degeaba.

| InsertName a răspuns (pentru DeKoniec):

Nu,nu,nu,ai inteles gresit. Acum, in momentele astea cand aud orice melodie incep sa inteleg versurile si cand incep sa le inteleg imi dau seama ca imi descrie situatia.

Răspuns utilizator avertizat
| nutzic a răspuns:

Am fost si eu in asa situatie! stiu.e penibil si durerossad insa trebuie sa treci peste asta! Distreaza-te pur si simplu cu prietenele, colegii.fa lucruri care s-ar putea sa-ti ia gindul de la el, cu toate ca e greu asta.

| Andreea_Deea_1999_77Jo a răspuns:

Pai daca stie ca il placi...nu prea stiu ce ar trebui sa ii mai zici.fa ceea ce simti! dar daca are prietena nu cred ca mai are rost sa te consume!

| Diana99Dia a răspuns:

Chai rasa mi s-a intamplat si mie in urma cu cateva luni, eram innebunita si super indragostita, pana intr-o zi ccand mi-a frant inima.De-atunci nu mai am asa multa incredere in baieti.Eu zic sa nu te mai consumi din cauza lui pentru ca nu merita mai ales daca are prietena BACK OFF.S-ar putea sa ai necazuri daca te implici.Incearca sa te gandesti a defectele lui. Daca cunosti pe cineva care ii e prieten pot sa intrebi cate ceva de el si sa vezi daca iti convine sau nu.Nu te lua numai de aspectul fizic ci si de modul lui de a trata lucrurile.O sa te ajutewinking