| nothingelsematters a întrebat:

Hei tpu.de ceva timp se chinuie prietenul meu sa ma dezvirginizeze zic asta pentru ca a fost foarte dureros de cate ori am incercat. intr-o zi a reusit sa o bage pe toata si nu m-a durut tare, in schimb nu am simtit ca s-ar fi rupt ceva.pe penis era o chestie alba si ma gandesc ca ar fi ramasite din himen.nu a curs sange. de atunci am incercat de mai multe ori si nu ma mai durut deloc a fost ok, dar nu simt nici-o placere.la inceput am crezut ca am un himen elastic si poate nu s-a rupt, dar daca nu am nici-o durere se poate sa mai fiu virgina?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca te-ai autosatisfacut des inainte sa faci sex nu vei simti placeri deloc. Fara un tratament si o terapie impusa de medic asa ramai.

| doarEu001 a răspuns:

Mie mi-a curs sange a 7a oara. Dar din moment ce ai spus ca a intrat toata, clar himenul s-a rupt. Iar placerea ar putea veni pe parcurs sau poate nu puneti accent pe preludiu care este cel mai important.

| shadow72 a răspuns:

Virgina esti pana la primul contact sexual.
tradurece: din momentul cand a infipt-o in tine, nu ai mai fost virgina
in plus nu in toate cazurile curge sange.app cati ani ai?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri foarte RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Oricum, din moment ce ai avut mai mult de 3 contacte sexuale, nu cred că vei mai sângera.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Esti femeie in toata regula! Daca mai ai dubii, roaga si pe alt prieten sa-ti confirme.

| OoBunnyoO a răspuns:

In primul rand nu ai cum sa simti himenul rupandu-se, nu face "poc". Si nu curge sange in toate cazurile. Nu mai esti virgina, daca ati avut contact sexual. Probabil inca nu simti placerea pentru ca poate nu esti complet relaxata sau poate prietenul tau nu stie ce anume sa faca, ori termina prea repede, ori nu este potrivit pentru vaginul tau. Numai 30% dintre femei au orgasm doar din penetrarea vaginala, este posibil ca prietenul tau sa fie nevoit sa faca si alte lucruri, precum sa iti stimuleze clitoristul in timpul actului. Este posibil de asemenea sa ai tu nevoie de mai mult timp pentru a te obisnui cu senzatia. Oricum incercati in continuare, comunicati intre voi in timpul actului si nu uitati sa folositi protectie.

| Alcyon a răspuns:

Probabil ai himen elastic si de-asta n-a curs sange. In privinta placerii... Pentru femei e destul de dificil sa atinga orgasmul in timpul actului sexual vaginal, fiindca vaginul n-are foarte multe terminatii nervoase. Totul tine de tehnica barbatului, daca stie cum sa se miste, ca sa-ti stimuleze clitorisul. Daca n-are experienta, s-ar putea sa-i fie cam greu sa te satisfaca. E foarte important sa comunici cu el, sa-i spui ce-ti place si cum iti place.

| Danysan a răspuns:

Daca ai Himenul elastic nu va curge Sange.Cat despre Placere depinde cu cine o faci si cum stie sa o TE satisfaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Din moment ce ai avut contact sexual, nu ai cum sa mai fii vrgina.
Virgina este o persoana care nu a avut de a face cu relatiile sexuale.
Nu-i obligatoriu sa curga sange.
20% dintre femei nu prezinta sangerare.
Ai grija sa folosesti protectie.
Te pup!

| trance04 a răspuns:

Nu mai esti virgina si nu in toate cazurile trebuie sa curga sange la dezvirginare

| ale28bz a răspuns:

Să răspund cu o glumă mai întâi, Ai putea încerca şi cu altul, s-ar putea ca partenerul să fie problema şi tu să te agiţi degeaba. Aşa cum s-a mai spus şi mai jos nu mai eşti virgină cu condiţia ca,, toată" să aibă mai mult de 7 cm cu sângerarea au lămurit-o alţii. Cu plăcerea ta care lipseşte au lămurit-o parţial
Întrebarea mea este dacă tu ai avut vreodată orgasm (prin stimulare), dacă te, jucai mult" În funcţie de răspunsurile tale...
Dacă singură ai avut orgasm şi dacă te masturbai des e clar că acum e mai greu să simţi plăcerea din diferite cauze
1 Nu te simţi în largul tău eşti frigidă, încordată, timidă şi asta nu te lăsa să te eliberezi
Îţi e teamă să te manifeşti (sonor şi prin mişcări)
Nu vă cunoaşteţi îndeajuns şi încă nu ştii ce ar putea să îţi placă
El nu ţine suficient de mult încât tu să porneşti... Unele femei au pornirea ca motoarele diesel în timpul ierni, pentru a porni trebuiesc încălzite bine cu flacără, altele au pornirea ca motoarele cu reacţie, odată înfipte, ajung într-un minut în al nouălea cer, dar să nu uităm că de asta contează şi cine conduce. Nu toţi pot porni un motor diesel la - 20 de grade, la fel cum nu mulţi pot pilota o rachetă cu toate astea majoritatea bărbaţilor vor să sară măcar odată în viaţa lor cu paraşuta.

| Miryami21 a răspuns:

Nici macar la atata lucru nu te duce capu'?

| shadow72 a răspuns (pentru Miryami21):

La genul asta de fete asta e ideea...sa nu le duca capul. daca nu era erau baietii virgini pana la 18-19 ani

| Miryami21 a răspuns (pentru shadow72):

Buna asta! laughing

| Eduard_Arbureanu_1993 a răspuns:

Stai linistita ti-a facut inaugurarea

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Eduard_Arbureanu_1993):

I-a taiat panglica laughing

| shadow72 a răspuns (pentru Eduard_Arbureanu_1993):

Acum hai sa intram toti daca inaugurarea a fost facuta