| sleier a întrebat:

De o saptamana m-am despartit de iubita mea cu care am fost impreuna 1 an si 4 luni. Iar ea abia dupa o spatamana are alta relatie ceea ce mi-a frant inima pentru ca eu o iubesc. Problema este ca eu arat destul de bine si au inceput fetele sa se dea la mine. Am vorbit cu 2 pe Facebook in special. Una este mai energetica si vorbeste mult dar ceva nu pare ok la ea. Nu pare fata rea dar cele cu comportamentul nebunatic nu pot fi atat de bune. Si am auzit ca a pus o poza pe Facebook acum ceva timp cu ea si o fata in pat cu 2 baieti si aiai nu aveau tricou iar nici ele nu aveau dar erau acoperite cu o patura sau asa ceva. Eu asta am inteles. Ea nu pare panarama dar nu se stie niciodata. Ea e frumusica si slabuta. Iar cealalta fata mi-a zis din prima ca ea vrea sa ma cunoasca. Ea e putin grasuta dar este foarte frumoasa. Despre ea stiu ca ia trimis o scrisoare de dragoste unui baiat si el a ras de ea. Pare sufletista din cate am vorbit si se vede ca au ranito baietii in trecut. Prima fata nu pare panarama dar s-ar putea sa fie iar a doua pare dar s-ar putea sa nu fie. E ciudat. Eu imca o iubesc pe fosta si nu stiu daca vreao o relatie. Nu ma simt eu bine. Si nu vreau sa ranesc sentimentele nimanui pentru ca eu nu sunt asa. Si nici nu mai am incredere in fete. Ce masfatuiti sa fac? Mie imi place sa vorbesc cu ele pentru ca sunt comunicative. Cum sa aflu mai multe despre ele? Si cum sa imi dau seama cand o fata este cuminte si are ganduri serioase?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| OoBunnyoO a răspuns:

Stai o perioada singur. Nu are rost sa intri intr-o relatie pentru care nu esti inca pregatit. Daca fosta ta are deja o relatie asta nu inseamna ca si tu trebuie sa ai. Nu este o competitie. Poate fosta ta vorbea cu tipul respectiv inca de cand era intr-o relatie cu tine si din cauza asta si-a gasit atat de repede pe cineva.

Daca inca mai suferi dupa fosta prietena nu cauta relatii. Poti eventual sa vorbesti in continuare cu fetele astea, insavorbeste cu ele din perspectiva unui amic. Cand iti revii, atunci poti sa incepi sa cauti o relatie.

| sleier explică (pentru OoBunnyoO):

Multumesc.Ai dreptate.Voi sta singur iar atunci cand ma voi simti bine poate voi cauta alta relatie sau imi iese ea in cale.Cu fosta iubita nu vreau sa ma mai impac chiar daca o iubesc enorm de mult. Ma ranit prea tare si ma tratat ca pe un nimic dupa 1 an jumatate.Eu cred ca ea sta cu acel baiat pentru ca nu vrea sa fie singura.La cunoscut abia saptamana trecuta deci nu cred ca vorbea cu el dinainte.Nu ii place sa fie singura asta e tot.Din cauza problemelor de familie si pentru ca nu a avut de mica pe nimeni langa ea sa o sustine.Asa se simte ea protejata. Multumesc mult pentru raspuns

| OoBunnyoO a răspuns (pentru sleier):

Pentru putin, ma bucur ca te-am putut ajuta si mersi pentru funda. happy

8 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pana nu o uiti complet de fosta nu poti avea alta relatie ca nu tine

| lpavel a răspuns:

Alege-o pe cea plinuta, te va intelege mai bine si cred ca o sa va intelegeti. Daca ramai singur iti va fi mai greu sa uiti de ea... Bafta!

| alex495 a răspuns:

In primul rand ar fi ok sa iei o pauza pana te refaci emotional, nu vine si te intreaba de fosta si tu incepi sa plangi si ii dai de inteles ca inca o iubesti pe aia... Mie imi pari putin afemeiat, tu nu stai deloc si cu baieti? n ai o gasca ceva? Iei te ar sfatui si ai afla daca una e parasuta sau nu. E ok sa vorbesti cu ele, dar nu sta doar in zona aia. Iti baga abureala si tu fiind indragostit nu ai capacitatea sa ti dai seama asa de bine. Deaia e bine sa ai o gasca, sa te ajute sa treci peste despartire, sa iti dea o palma (metaforic vorbind) cand o iei razna etc

| sleier explică (pentru alex495):

Nu sunt afemeieat. A. Respins multe fete.Nu ma dau in vant sa am o relatie sau cand vad o fata frumoasa sa ma pierd in fata ei si sa vreau sa fiu cu ea etc. Si da am si eu gasca mea dar nu am vorbit cu ei despre asta inca.

Răspuns utilizator avertizat
| bogdancarla a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu incepi o relatie fara sa o uiti pe fosta...Sau daca chiar vrei o relatie incearca sa te cuplezi cu cineva pe care totusicunosti....iti spun din propria experienta. Sper ca ti-am fost de ajutorlaughing