| anonim_4396 a întrebat:

Deci daca refuzi un baiat si el dupa se apropie si mai tare de tine( te ciufuleste te gadila si de astea) dar face asa cu mai multe fete ce inseamna? Dar daca dupa ce il refuzi te batjocoreste cand esti cu altii dar cand sunteti singuri se comporta frumos cu tine?

1 răspuns:
| Lola05 a răspuns:

E plin de hormoni, de! Îi place să fie alintatul fetelor și să se bage în seamă cu ele. E plăcut să te "joci" cu toate fără să te implici mai mult. Totuși, faptul că se poartă urât cu tine când ești cu alte persoane pentru faptul că i-ai refuzat jocurile copilărești ar trebui să-ți dea de gândit. Ignoră-l o perioadă. Dacă te va întreba ce s-a întâmplat de nu-i mai vorbești, explică-i frumos că nu ești de acord cu comportamentul lui. Spune-i că uneori pur și simplu nu ai chef de gâdileli și ciufuleli, iar el ar trebui să respecte asta și să te lase în pace în momentele alea, dacă vrea să mai fiți prieteni. Și în niciun caz să "se răzbune" prin metode atât de puerile și stupide, pentru că te face să te simți prost.
Dacă nu înțelege cu frumosul, dă-i "ignore" cu totul. Sunt mulți alți băieți care merită atenția ta.