| Crinalz25 a întrebat:

Hei TPU, este normal să îmi placă de un băiat mai scund? Am aflat de la "prietenele" mele că mă place, sau ceva de genu'. Adică, eu eram de serviciu pe școală și în ora de desen ele au jucat adevăr și provocare cu el și el a primit provocarea să zică inițială persoanei iubite, el a zis "C" iar eu sunt singura fata din clasa a cărui nume incepe cu "C", după o lună gen diriginta ne-a mutat in aceeași bancă, și efectiv când mă uitam la el începea să zâmbească, s-au când face-am glume el era primul care râdea. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este nici deplasata si nici rusinoasa fapta/intentia ca tu ca si fata sa fii mai curajoasa si/sau mai tupeista si in astfel de cazuri in care baiatul este mai timid, adica gen vorba voastra un pic mai ''mormoloc'', atunci tu sa fii cea care are/ia initiativa intr-o astfel de situatie. Ai putea incerca ca prin tot ceea ce faceti mai ''deosebit''ales acolo in banca, sa reusesti sau macar sa incerci sa-l faci sa inteleaga, prin comportament si/sau prin vorbe ca persoana lui nu iti este indiferenta si ai vrea sa deveniti ceva mai mult decat niste simpli colegi de banca. Daca are urechi si ''ochi'' isi va da seama si probabil ca-si va schimba si el atitudinea si la randul lui si el va intra in joc si va actiona. Succes!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, nu e normal, ca doar el nu e om ca tine. E mai scund, gata, de aruncat la gunoi

| munteanuionvictor a răspuns:

Să te bucuri. Eu cred că te place.

| kermit1312 a răspuns:

Nu te poti baza ca te place doar dupa spusele unor prietene, mai ales cand a fost vorba de un simplu joc.