| EmYyYEmilian a întrebat:

eu cu prietenia mea suntem la inceput si inca nu am trecut la sex. de ceva timp ne tot frecam ( ea peste mine ) ea se freaca cu vaginu de penisul meu si de multe ori m-am terminat, uneori pe burta la mine, probabil a ajuns si pe vaginu ei. are vreo sansa sa ramana virgina? ( tin sa mentionez ca este virgina ) si am auzit ca sa ramai insarcianta trebuie sa o bagi adianc si sa te termini. va rog fara raspunuri la caterinca

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Atat timp cat nu te-ai,, terminat" in ea, sansele e a ramane insarcinata sunt eagale cu 0. Nu e niciun motiv de panica. Dar pe viitor, aveti grija ce faceti, sa nu va treziti cu o surpriza neplacuta.

| mihai69 a răspuns (pentru Nemessys):

Înveți copiii să se joace cu focul și nu e corect.
sad

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Nemessys):

Ti-as sugera sa te informezi si sa studiezi inainte de a da un raspuns transant care din pacate este eronat, incorect.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai este virgina de vreme ce ati avut contact sexual fara penetrare, deci nu exista nici o posibilitate sa mai ramana virgina.
Risc de sarcina exista desigur. daca spermatozoizii (din lichidul preseminal sau din sperma ajung pe vulva ei sau chiar in vecinatate, ei vor migra in vagin (sunt foarte rapizi si foarte atrasi de mediul vaginal). Riscul nu este mare, am vazut o singura femeie insarcinata intr-o situatie exact precum cea descrisa de tine (avea himen intact, avusese mai multe contacte sexuale fara penetrare, dar neprotejate, partenerul ei ejaculase din greseala pe vulva cateva picaturi mici (ei stiua ca un contact sexual neprotejat, chiar fara penetrare pot duce la sarcina) si obtinusera o sarcina nedorita.

| wertori a răspuns:

Ce rau imi pare ca nu va face nimeni educatie sexuala. Hai sa iti explic cum stau lucrurile:
1. Pentru a o dezvirgina pe partenera ta, trebuie sa ti-o pui cu ea, mai exact, sa iti bagi penisul in pasarica ei, dar ai grija, prima data va fi dureros si pentru ea (cu siguranta) si poate si pentru tine (daca nu ti-ai rupt inca pielita aceea din mijloc).
2. Pentru ca partenera ta sa ramana gravida, trebuie sa ejaculezi in ea, adica sa fii cu penisul in pasarica ei sa sa simti o placere maxima (cred ca stii deja cum se simte orgasmul).
3. Daca va hotarati sa faceti sex, aveti grija ca pentru inceput, pana va obisnuiti si va perfectionati in arta aceasta, folositi prezervativul in mod corect (gasiti pe Youtube o gramada de video-uri care va explica cum sa-l folositi, trebuie doar sa cautati putin).
Daca mai esti curios si de altele, nu ezita sa intrebi

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata/femeie virgina sau nu, poate ramane insarcinata DOAR daca intretine contacte sexuale neprotejate si acestea se petrec neaparat IN PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. In consecinta trebuie sa stii ca pentru a se forma o sarcina este nevoie sa fie intrunite in mod obligatoriu minim 2 conditii, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca concomitent/in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in trompa uterina, care asteapta sa fie fecundata de un spermatozoid. 2- Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL FEMEII (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar astfel spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si apoi in trompele uterine. Lichidul preejeculator NU CONTINE spermatozoizi in momentul producerii acesteia de catre glandele bulbouretrate. Daca sexul a avut loc in afara perioadei fertile probabilitatea de a ramane insarcinata este minima, nesemnificativa chiar si in cazul in care sperma este ejaculata in vagin in mod intentionat. Chiar daca fata este virgina si are himenul intact, sperma poate sa ajunga in vagin prin perforatia/gaura (1 sau mai multe gaurele) existenta in himen din nastere. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu bagi penisul în vagin, sigur că are șanse să rămână virgină. Cam „falsă", dar mna... nimeni nu e perfect.
Pe de altă parte, gravidă poate foarte ușor să rămână dacă intră fie și un strop de spermă în vagin și ea e în perioada fertilă.
Himenul NU este un mijloc contraceptiv!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nicio șansă să o lași însărcinată în acest fel.