| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, eu nu stiu ce sa mai cred. Primavara trecuta am vorbit cu un baiat, dar eu nu imi doream o relatie asa ca nu -am dat sanse. Apoi vara el iar a inceput sa vorbeasca cu mine si pana la urma am iesit impreuna ( doar noi 2 ). A fost ok dar eu nu am mai vrut sa mai iesim si la a doua intalnire ( dar nu ca a mers prost prima, pur si simplu nu stiam ce vreau ) apoi l-am refuzat ( el mi-a spus ca va mai incerca). In toamna aceasta iar am inceut sa vorbim ( el avea iubita ) dar eu tot nu ii dadeam nici-un semn ca as vrea o relatie asa ca ne-am racit iar. Recent am vorbit iar si iar eram nehotarata( el mai avea inca relatia cu acea fata ) eram foarte nehotarata si i-am spus tot ce aveam pe suflet intr-un moment de slabiciune ( bineaincetes ca apoi am regretat ). Apoi eu m-am hotarat in sfarsit sa ii acord o sansa dar el apoi a ezitat putin si a spus sa astet pana ce se desparte de iubita lui, sa astept o perioada ( perioda in care el sa fie si cu mine si cu ea ). Eu nu am acceptat asta dar acum parca mi-a intrat la suflet tipul. CREDETI CA EL TINEA LA MINE? Eu am fost asa rece cu el pentru ca asa simteam.
Eu eram nehotarata deoarece nu aveam incredere in el, aveam presimtirea ca m-ar insela dupa prima saptamana, asta a fost motivul principal. Dar acum cand mi-am dat seama ca pana la urma ce mai conteaza, ce o fi o fi. Gen : " Zambeste acum, plange mai tarziu"

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ti-ai dat bine seama, dar cam tarziu. Acum trebuie sa mai astepti.

| SkyPilot a răspuns:

Daca tinea la tine, iubita disparea instantaneu si el si-ar fi indreptat toate eforturile pentru tine. Nu merita sa fii cu el.
Lucrurile au inceput prost intre voi, vor exista intotdeauna intrebari fara raspuns sigur si resentimente. Cauta un baiat cu care sa inceapa frumos si sa nu existe indoieli.

| Torres92 a răspuns:

Daca tinea la tine, trebuia sa renunte la iubita lui, pentru tine.
Cred ca pentru el erai doar roata de rezerva.
Dar ca sa te asiguri ca te vrea cu adevarat ii transezi direct

Ori aia ori eu.

Voi fetele sunteti prea usor de pacalit, de aia ne simtim bine in compania voastra

| Tovarăşiemăligă a răspuns:

Nu-l pierde, daca lupta in continuare inseamna ca tine la tine foarte mult.Tot in viata se intorace, mai da-i o sansa happy

| ExorcistulAK47 a răspuns:

Are nevoie de timp sa se gândească, esti o fată nehotarâtă.