| Awkesna a întrebat:

Heii...
Am fost impreuna cu un baiat la care tineam foarte mult, in acest timp s-au petrecut mai multe. Pentru mine au urmat examenele, i-am spus ca ar fi mai bine sa o rarim pana dupa examene, mi-a zis daca vreau sa ne desparti, iar eu i-am spus ca nu, nu vreau asta, iar el tot pe a lui o tinea, era sigur de o eventuala despartire, chiar nu imi doream asta. Mi-a trimis un mesaj in care mi-a spus "m-ai pierdut deja", ok... nu am mai continuat sa-i trimit mesaje. A doua zi un prieten m-a pupat pe buze, iar cineva s-a dus cu papagalul sa-i spuna "fostului", eram constienta ca nu mai sunt cu el, ca nu mai am pe cine insela. Am primit mesaje de la el : " ti-ai batut joc de mine, ai fost prima persoana la care am tinut cu adevarat, te iubesc, imi pare rau, m-ai inselat, incerc sa te uit, stiu ca o sa imi fie greu " m-am simtit mai prost ca niciodata, nu aveam cum sa dau timpul inapoi, nu era vina mea. I-am spus ca de la ultimul mesaj al lui mi-a dat de inteles ca nu mai suntem impreuna si ca nu l-am inselat, dar el imi spunea ca era nervos si ca nu trebuia sa inteleg asta. Timp de aprox. o saptamana ma batea la cap cu mesajele despre ce i-am facut. Ma teroriza, nu mai puteam, incercam sa-i explic dar nu ma intelegea, incercam sa mai las de la mine si el spunea ca ma iubeste in fiecare mesaj dar nu poate sa treaca asa usor. Avem o saptamana si nu ne mai trimite nici un mesaj.
Nu stiu ce sa fac.
Ce parere aveti?
Ce sa fac?

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Acest baiat este un egoist si sufera de gelozie prosteasca. Lasa-l in apele pui, nu este de tine, sau mai bine-zis, el nu te merita.

| grab a răspuns:

Fiecare are vina lui.

Tu ai partea ta de vina 1% ca nu l-ai pus in garda mai demult despre sesiunea de examene si importanta ei majora pentru tine si viitorul tau.

El are 99% din vina ca e un imbecil notoriu si un *** agitat care nu e in stare sa accepte ca tu deocamdata nu esti nevasta lui si nu ai fata de el decat o simpla prietenie.
Ce i-o fi fost greu asa sa te lase sa iti termini examenele timp care se ducea si el la munte cu cortul cu baietii de exemplu sau ceva alternativ care in acelasi timp te-ar fi facut si pe tine sa iti fie dor de el.

Oricum ar fi, e clar ca nu stie sa piarda (mari sanse de "baiatu mamii aici") asa ca daca tu mai simti ceva pentru el, iti stergi buzele dupa sarutul ala accidental si te duci la el vorbiti sincer si iti ceri scuze pentru partea ta de greseala civilizat.
Daca o arde turbulent in continuare ii spui ca te doare capu de la atata cearta, ca nici parintii nu te cearta cum o face el si nu pentru asta ai venit si il saruti subtil.
Sper sa inteleaga si sa iti intoarca gestul.

Altfel, NEXT! Fara resentimente!

Daca vei continua sa iti irosesti energia cu tristi d-astia incercand sa ii faci fericiti vei constata in curand ca nu mai ai timp pentru propria-ti fericire si nu e corect. O viata ai!

Bafta!

| Kalla a răspuns:

Lasa-l ca e nebun rau.Are probleme la cap! Tu esti mai inteligenta decat el.Combinate cu un alt baiat si omoara-l pe fostul cu fericirea vostra.O sa vezi ce distractiv o sa fie sa-l vezi pe fostul cum arde de furiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy In primul rand, calmeaza-tewinking NU trebuie sa uiti de el, si NU trebuie sa il lasiwinking. Se vede ca tu chiar il iubesti, iar el te iubeste la nebunie, totusi a cam exagerat de ti-a trimis atatea mesaje cu "Te iubesc". Incerci sa ii spui fata in fata, daca nu poti asa, printr-un mesaj, ca ai o explicatie pentru tot. Ii explici toata treaba, cum ca te-ar fi sarutat fara sa vrei tu, si ca ai vrut doar sa o tineti mai usor, ca sa ai timp de invatat, nu altceva. Acolo chiar ai facut o greseala, si ii poti spune asta. Nu ai vrut sa ii spui sa o tineti mai usor, ci sa iti dea mai mult timpwinking. Puteai sa o iei treptat treptat ii spui ca ai alte planuri de exemplu, si ca nu poti sa mergi cu el in oras, sau ce stiu eu, si in momentul acela sa inveti. Desigur, nu poti sa inveti 24/24. Trebuie sa mai iesi si tu cu el, intr-un fel de "recreeatie"winking. Ii spui ca il iubesti si ca ai facut o mare greseala cand i-ai spus asta, nu ai vrut sa ii spui asta, ci doar sa ai niste timp ca sa invetiwinking. Dar, daca merge, ai putea sa ii spui ca nu te simti asa de bine, si ca te-ai asezat in pat, si daca tot nu ai ce face, te-ai pus la invatat happy Asta daca vrea sa vina pe la tine sa vada cum te simtiwinking. Sper ca ti-am fost de folos happy. Mult succes :*:*.

| NnDWtf a răspuns:

E orgoliul, nu te iubeste. Daca te impaci cu el o sa se razbune pe tine facandu-te sa il iubesti si cand te astepti mai putin te insala.

| Șurubelniță a răspuns:

Esti mica...presupun ca si baiatul asta e de-o varsta cu tine. Se vede!
Nu-ti mai bate capul cu el, nu stie pe ce lume traieste. Pur si simplu a vrut sa se victimizeze si atata tot.
Uite de ce zic sa nu-l mai bagi deloc in seama : in primul rand, nu a vrut sau nu a putut sa inteleaga faptul ca ai avut examenele si ca sunt un lucru foarte important pentru tine, e normal sa-ti pui viitorul tau inaintea prietenului. Nu a fost in stare sa inteleaga ca nu v-ati despartit, deci nu are incredere in tine. Nici macar nu ti-a zis daca mai sunteti sau nu impreuna, dar a turbat de furie si s-a suparat ca te-a pupat un amic pe gura, de aici reiese faptul ca omu' este orgolios si ca nu poti discuta normal cu el atunci cand apar astfel de evenimente. Pur si simplu, te amagesti pe tine continuand relatia cu el pentru ca mai mult o sa suferi si o sa te faca sa te simti prost din cauza imaturitatii si al orgoliului sau.
Ar fi mai bine pentru tine, sa-ti gasesti un baiat cu care te poti intelege, care sa nu fie orgolios si care isi doreste cu adevarat o relatie, nu joaca asta de relatie pe care ai avut-o.
Nu te simti prost, n-ai de ce, nu tu esti de vina pentru faptul ca el e fraier. Din contra, i-ai face un bine daca nu l-ai baga in seama, poate devine mai destept, desi sansele sunt mici.

| Arkhasas a răspuns:

A reacţionat ca un copil mic, şi o merită, măcar are de învăţat ceva din asta.
Ce să faci? Îţi trăieşti viaţa în continuare, fără el happy!

| 0alafaranume0 a răspuns:

Vai ce plangacios...ori incearca sa se victimizeze sa te simti tu aiurea si sa accentueze ca e vina ta, ori e penibil rau.tu esti lesbi? ca imi dai impresia ca ai stat cu o muiere

| Awkesna explică (pentru 0alafaranume0):

laughing habar nu am, nu l-am controlat, o fi orgoliu...

| 0alafaranume0 a răspuns (pentru Awkesna):

Orgaliul nu inseamna a plange ca o fetitahappy... stii vorba aia"cine e barbatu in casa asta?"

| Alyxutza001 a răspuns:

Draga mea, chiar daca ai examene lui tot trebuie sa ii acorzi atentie, macar daca asa simtea'i ca trebuie sa o mai raresti o facea'i in asa fel incat el sa nu isi de'a seama. Atata timp cat vrei o relatia si in plus ai si scoala trebuie sa le tii in echilibru pe aman2, dupa tot ce am citit eu aici el te iubeste foarte mult si ti'a dat acel mesaj ca sa vada reactia ta ca el poate credea ca tu ii spui 'hey scuze am gresit ceea ce am spus' dar tu nu, l'ai ranit mai mult, asta este ideea. El cand ti'a trimis tie celalalt mesaj ca te'a sarutat ala tu te'ai simtit tare nasol inauntrul tau pentru ca stiu cum e cand iubesti o persoana. Ar trebuii sa mergi si sa vorbesti cu el ca nu cred ca ti'ar placea sa distrugi o relatie frumoasa si sa pierzi un baiat care te iubeste cu adevarat, pentru ca acum baietii de genul acesta sincer sunt pe cale de disparitie laughing iar ca te'a sarutat ala ii spui ca nu a fost vina ta ca tu pe el il iubesti, asta ar trebui sa ii spui fata'n fata si ai sa vezi ca atunci cand te va privi in ochi la cat se pare ca te iubetse e imposibil sa nu vrea. Bafta draga mea :*

| Papusika5Mika a răspuns:

Pai daca chiar il iubesti cu adevarat incearca sa te impaci cu el daca tot spui ca el ti-a trimis mesaj ca te iubeste! Parerea mea! :*