| CoriiiXx a întrebat:

Ieri tipul de care imi place m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. love struck Bineinteles, am zis da..chestii.
Am mai iesit cu el de 2 ori insa insotiti de prietena mea. Cred ca vineri vom iesi doar noi doi. Cred ca va urma primul sarut, nu stiu exact, pentru ca pana acum nu s-a intamplat nimic (poate ca era si prietena mea de fata).Tin sa mentionez ca amandoi suntem foarte timizi :3. Eu am 13 el 14 ani.
La mine va fi primul meu sarut. Nu sunt sigura daca ma voi descurca ca n-am deloc experienta, desi imi doresc foarte mult sa ma sarut cu el.
Dupa cum am zis el e timid (si eu la fel), dar banuiesc ca ar trebui sa ii dau de inteles ca vreau asta nu? Cum sa procedez >:"?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Lasa lucrurile sa vina de la sine. Daca iesiti intr-un cadru intim atunci nu va fi greu deloc sa intrati amandoi intr-o zona de comfort unde timiditatea va disparea. Nu e bine insa sa gandesti prea mult astfel de lucruri. E mai bine sa fi spontana.

7 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Hmm,am avut si eu 13 ani, la varsta asta ai senzatia ca zbori cand te plimbi in parc cu un baiat.Nu zic sa mai astepti,pentu ca sunt sigura ca nu vei asculta vorbele mele.Dar iti spun sa ai grija, si in privinta sarutului, nu-ti face probleme, te vei descurca, totul vine din instinct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la prima intilnire te si repezi la sarut? Mai asteaptasa va cunoasteti. Abia ai 13 ani. RABDARE!

| stark47 a răspuns:

Uffff. la 13 ani de obicei iti este putin naspa sa te saruti de fata cu cineva,mai ales ca tu ai spus ca sunteti amandoi timizi! cat despre primul sarut,ia-o usor,doar atingei buzele cu ale tale putin, dupa, ADN-ul tau iti va spune ce sa faci in continuare(sper ca nu sex rolling on the floor, glumeam). insa ia-o usor, nu te grabi si incearca sa ti tii emotiile in frau!

| Schatzyyyyy a răspuns:

De la prima intalnire e prea repede! Asteapta sa vezi ce reactii are el, atunci cand e langa tine! Nu cred ca te va saruta, daca e timid1 Mai asteapta!:*

| roxkiss a răspuns:

Felicitari ca ati avut curajul, nu grai lucrurile, si fa totul pe pasi, doar invatati sa fiti in relatii, asa ca daca aveti o problema pe viitor calm o rezolvati. succes ))

Răspuns utilizator avertizat
| EllieTheDreamer a răspuns:

Eu zic sa mai ai putina rabdare.Mai intai fii sigura de sentimentele tale pentru el si apoi puteti trece la primul sarut.Totusi dupa doua-trei zile de relatie...Nu stiu.Primul sarut trebuie sa fie ceva unic.Gandeste-te de doua ori inainte sa faci pasul asta.Si pana la urma, ai doar 13 ani.winking