| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

imi e putin rusine sa pun intrebarea asta dar...

am aproape 20 de ani si am fimoza :p Am avut contact sexual si nu m-a deranjat absolut de loc!

adica decalotarea se face APROAPE de tot cand e strong laughing
credeti ca as putea sa rezolv problema fara sa merg la medic? sau cel mai bine fara vreo operatie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau se pare ca fimoza ta este foarte putin evidenta si se poate rezolva fara interventie medicala. Pentru a indeparta afectiunea se poate incerca si aplica, efectuarea acasa prin decalotarea repetata a penisului in stare flasca– procedeul Beauge, adica o manopera uneori sinonima cu masturbarea. In vederea intinderii celulelor existente in preputiu se recomanda sa fie folosit ca unguent de inmuiere unul din urmatoarele produse: BETADERM (betametazona) sau DERMOVATE (propionat de clobetasol 0, 05%) care se gaseste in orice farmacie. Se va unge pielea preputiului din zona glandului (capului) si dupa ce unguentul este absorbit in intregime de preputiu (pielea ce acopera glandul) se va masa si intinde preputiul in toate directiile pana la aparitia durerii, pana la limita suportabilitatii.Se aplica tratamentul de 2-3 ori pe zi, timp de 2 saptamani cu 1 saptamana pauza. In caz de nevoie se reia tratamentul de mai multe ori. Metoda da garantat rezultatul scontat.Multa sanatate.

| BATTLEGROUND explică (pentru corbulalbrosu):

Mentionez ca in stare erecta nu se decaloteaza de loc singura! insa daca trag eu de ea se decaloteaza fara nici o problema mai mult de jumatate, si dupa ce fortez foarte putin se decaloteaza APROAPE de tot!

| BATTLEGROUND explică (pentru corbulalbrosu):

De fapt se decaloteaza complet doar ca putin mai greu :p! destul de greu!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BATTLEGROUND):

Decalotarea trebuie sa se produca foarte usor, efectiv fara sa-ti dai seama de miscarea preputiului in momentul acoperirii si descoperirii glandului.Incearca sa folosesti oricare dintre unguentele indicate si in scurt timp se va dispare complet afectiunea.

5 răspunsuri:
| TheImpaler a răspuns:

Da frate linistit la buba ca "se lasa" dupa un timp.