| Parakeets a întrebat:

Hei, TPU, în iarnă un tip s-o oferit să mi ofere o noapte de amor. Prima dată tipul dorea chiar să vină la mine în oraș, apoi o zis că mă așteaptă el în București.
Apoi eu prima dată aproape că decisesem (în frenezia situației) să mă duc, să mă aventurez în această călătorie se*uală, apoi am analizat mai bine și am decis să renunț.

Dar tipul o tot insistat și apoi parcă nu mai scăpam de el, eu fiind cam arogantă cu el, și ținându-mă ferm pe poziții că nu aș face așa ceva, dar acum îndrăgostită de alți proști care nu mă plac și apărând prin preajmă și unul de care am fost eu super îndrăgostită în liceu, m-au cam șifonat toate astea, mă gândeam să mă arunc în brațele acelui tip. Chiar dacă e doar pentru o noapte.

Credeți că ar merita experiența, oricum iubirea nu există și sincer bărbații sunt niște porci. Poate că ar trebui să schimb și eu perspectiva și să încep să trăiesc? Voi cum ați vedea situația asta, ar fi ceva rușinos dacă m-aș arunca într-o relație cu beneficii doar, fără iubire?
Și oare ar fi dubios să-l caut eu pe tip acum? Tipul o zis sure, că mă așteaptă și oricând am nevoie să-l caut, că-mi va oferi o noapte de neuitat. Ba chiar a zis că nu are nimic că sunt pufoasă. Că lui îi plac toate. happy Și că are multă experiență cu femeile. Ba chiar a zis că îmi va oferi și momente de tandrețe, nu doar un simplu s*x.
Să mă arunc oare în brațele acelui tip? Sau oare ajung apoi să mă îndrăgostesc și de ăla și va fi mai grav? Am nevoie de un sfat, de preferat unul bun. Nu am chef de judecăți, vedeți-vă de treaba voastră care nu pricepeți. Chiar n-am chef să dau explicații la nimeni despre viața mea. Vreau doar un sfat smart. Ce ați face dacă ați fi în locul meu? Cum ați trece peste iubiri neîmpărtășite, iar și iar? M-am săturat să dau doar de proști, care ar dori ajutorul meu sau o vorbă bună de la mine, dar apoi nu-mi oferă tot, pe motiv că nu arăt 90-60-90. M-am săturat. Și m-am săturat să tot simt sentimente de genul și mereu să fiu pe minus cu energia și să mă simt ca o proastă.
M-am săturat. Deci vreau să văd un alt bărbat ca să-i uit pe idioți. Dar nu știu dacă asta m-ar ajuta să uit de proști.

Răspuns Câştigător
| DeMicUnCălător a răspuns:

E Frumos să iubești, chiar dacă dragostea aia n-a rezistat prea mult. Măcar nu regreți că n-ai incercat!
Imaginează-ți căt de norocoasă ești in comparație cu alte femei care n-au expermentat NICIODATĂ durerea unei iubiri eșuate!
Daragostea PURĂ poate fi descoperită doar cu garda jos și vulnerabil.

39 răspunsuri:
| Parakeets explică (pentru GabiDumitrescu):

Încerc să vă tutuiesc de fiecare dată, dar din reflex. laughing)
Dar stați să vedeți când unii de aproape vârsta mea, îi iau deja cu dv. Și chiar îmi zic că poate s-or simți săracii băieți și fete moși și babe deja. laughing) Dar din cauza educației oferite de ai mei, e totul. laughing) Încerc să mai schimb unele chestii, dar mna, cam greu uneori.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LaviniuA):

Abordarea aia puerila in care daca sustin pe cineva/ceva/drepturile cuiva, atunci am un interes direct. Nu, n-am nici un costum kinky prin dulap. Am destula imaginatie, in schimb...

| J0B0MAT a răspuns:

Aș zice să nu te duci, pentru cam toate motivele care ți s-au mai spus.
Dar dacă ar fi să te duci, nu vă întâlniți la București și nici la tine. Alegeți un hotel în altă parte. Cel mai sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca cel mai potrivit si bine ar fi sa astepti persoana potrivita asta asa, ( nu doar din considerente ce tin strict de sfera vreunei credinte / religii anume, caci ar trebui sa se inteleaga de la sine ca si Femeia e Om, iar Omul are nazuinte se*uale ce sa vorbim atunci de partea masculina si ale lor permanente probleme )...
Deci, problema in cazul tau ar fi cu totul alta se pare, tu iti doresti sa te arunci in bratele unui barbat doar pentru ca ai fost dezamagita tot de ei?

De departe, nu ar parea solutia cea mai potrivita.
Adica tu tanjesti iubire nu s*x - de ce ai accepta sa te arunci in bratele unuia care ofera doar strict asta? ca sa fi nu doar posibil ranita iar ( ceea ce pare ff posibil & probabil ), dar mai ales sa ramai si cu regrete!?!

Dragostea adevarata va veni odata si-o data si ea, dar unii o gasesc destul de... greu!?

Rusinos nu ar fi, dar nepotrivit si ....dezamagitor, cu siguranta DA! In special cand esti o fire visatoare, adica genul de fata care viseaza sa-si gaseasca printul cu care sa-si intemeieze o familie bazata pe Iubire si Respect reciproc si sa traiasca pana la adanci batraneti, impreuna...

Eu zic ca dubiosul e tipul! Daca e vreun peste? Sau vreun sidist? ( are sida)?
Esti constienta ca te expui multor pericole? Pericole care zic eu nu merita riscul, mai ales doar pentru a fi dezamagita la final, zic eu.

Fiind si prima experienta sexuala... cred ca deja ai toate raspunsurile si argumentele posibile chiar daca nu spun em nimic.
O asfel de experienta ( as spune negativa! ), nu duce nicaieri, la nimic pozitiv, as zice - mai ales in cazul femeilor!

Nu as face-o!
As considera : Barbatul potrivit ( daca exista un suflet pereche pentru mine pe undeva ) va aparea el, la momentul potrivit!

Nu-ti pierde niciodata speranta!
Si mai ales timpul, - cu prosti! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba, gen, poti sa mi dai insta ul ca ti ofer si eu niste pulicica

| Parakeets explică (pentru anonim_4396):

Funda! happy

| blackann a răspuns:

M-as bucura de sex.
vad ca ai intrebat in octombrie, ai facut-o?
sigur o sa zici nu.....deja stiu.
esti previzibila.

| Parakeets explică (pentru blackann):

Mehhh, gândire masculină. straight face

Cum naiba se șterg întrebările astea? Asta și cea cu tata chiar nu trebuie să stea aici. În văzul tuturor.

Treceam doar printr-o stare proastă, dar sunt la fel cum m-am născut. Nu am făcut nimic și sincer mi s-a cam tăiat de tot. Jobul e mult mai important decât s** sau chiar idioata de dragoste.
Mi s-a tăiat de tot.
Îmi ador viața asta solitară și în care nimeni nu mă fu** te la cap. Dar doar că jobul mă stresează enorm. Mai ales că oric3 job ar fi, trebuie să fie în lume. M-am sălbăticit prea mult ca să-mi mai placă ceva la lume sau ardă de lume. Oricum sunt niște monștrii oamenii. Am obosit că cred sau să încerc să văd binele din ei. Când în oameni, hai să fim serioși, nu prea mai există binele în noi. Lumea a cam înebunit, s-a cam sălbăticit și înrăit și ea.

Așa că, mi s-a tăiat și de s** deși na, sunt și eu om, uneori la câteva luni buni, sau ani buni, mai am și eu poftele mele. laughing) Dar oricum îmbătrânesc așa că, se duc. Abia aștept. Să devină totul doar o nălucă.

| blackann a răspuns (pentru Parakeets):

Trist