| andreeandreea18 a întrebat:

Hei tpu...in ultima vreme incep sa nu ma mai cunosc..parca ma transform intr-o alta persoana.ascult frecvent rock sau muzica soul si port haine ciudate..frizuri emo si nu ma pot schimba. faza este ca in momentul in care ma aflu langa o prietena care este "normala" ma simt prost.traiesc sentimente pe care altii nu le cunosc si ma atasez foarte repede de cineva cu toate ca nu sunt o persoana sensibla,din contra(: ce sa fac? AJUTOR, va rogbig grin

37 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Pupăze emo ca tine care se simt speciale găsești pe toate străzile. Se cred diferite, interesante, se vaită că nu pot să se schimbe, că așa este personalitatea lor, au impresia că trăiesc mai intens, au emoțiile mai puternice...dar toate sunteți la fel. Previzibile, cerșetoare după atenție, cu un aer de superioritate și un dramatism unic în voi... ești mai mult decât normală, ești banală.

| MiK3L a răspuns:

Incearca macar o SINGURA data sa te schimbi, si dupa o sa-ti fie mult mai usor. Doar incearca! Si ai sa vezi ce va fi.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Si ma rog ce "rock" asculti? -_-

Si iti face cineva freza aia in somn de nu te poti schimba?

| andreeandreea18 explică (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Nu,desteptule..era chestie de psihologie mai mult

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru andreeandreea18):

Emo si psihologie...laughing.
Tu doar CREZI ca ai sentimente pe care altii nu le au, tu doar CREZI ca nu te poti schimba, tu doar CREZI ca esti diferita.

Si acum spune te rog ce rock asculti tu. laughing

Nu ma intelege gresit, fetele cu freza emo/scene girls mi se par destul de hot, INSA, doar look-ul sa fie asa, nu si personalitatealaughing

| andreeandreea18 explică (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Pai emo=emotional deci nu tine doar de exterior, intelegi? sunt multi care zic ca sunt emo pentru ca au parul putin colorat da' de fapt sunt niste psihopati doar

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru andreeandreea18):

Emo sunt copiii cu probleme imaginare.

| andreeandreea18 explică (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Parerea ta si nu incerc sa te conving cu nimic.e diferit de la o persoana la alta

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru andreeandreea18):

Intrebare:
De ce nu sunt emo peste 20 ani?
Raspuns:
Ori se sinucid ca idiotii, ori le vine mintea la cap.

| andreeandreea18 explică (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

RASPUNS: atunci poate e bine sa stii ca cei care sustin EMO sunt tipii de la o trupa rock care au acum peste 30 de ani

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru andreeandreea18):

Si numele formatiei este? laughing

| Fantastic7 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

rolling on the floor)))))))))

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru Fantastic7):

Hmmm, tu razi de mine, sau cu mine? laughing

| Fantastic7 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Cu tine, normal :*laughing
Imi dai si mie ID-ul tau?:3

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru Fantastic7):

Nici gand laughing Dau id-ul numai roscatelor nimfomane.

| Fantastic7 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Eu sunt o roscata nimfomana!
Da-mi id ul si iti voi dovedi laughing

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru Fantastic7):

Stai sa fac id pentru persoanele de pe tpu....Nu am de gand sa-mi folosesc id-ul oficiallaughing

| Fantastic7 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Vai,ce rau esti laughing

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru Fantastic7):

Elgemove [at] yahoo [dot] com

tongue

| eek a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Aici roscata..prezent..da nu s nimfomanalaughing))

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru eek):

Inca nu esti nimfomana smug

| eek a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

N ai de unde sa stiilaughing) anyway doar ma amuza f tare intrebarile astea..si aveam chef de panarama

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru eek):

Pai simte-te libera sa spammezi/trollezi persoane pe TPU... Unii chiar merita.

Si bineinteles ca am de unde sti... Orice fata care e la 50 metri de mine devine instantaneu nimfomana laughing

| eek a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Ai o parere cam buna despre tine.laughing) si nimfomana nu pot fi decat din cauza prietenului.laughing) si in plus promit ca sunt la o distanta mai mare de 50 de metrilaughing

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru eek):

Ew, ai prieten no talking vino mai aproape de mine, in aia 50 metri smug sa vezi cum uiti de prietenul tau :X Sa nu indraznesti sa te plangi ca nu vrei sa uiti de el, ca-l iubesti si mai stiu eu celaughing

| eek a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Problema e ca n am nevoielaughing)

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru eek):

Ei nu ai voie :O, ce, tu asculti de altii? Vino aproape de minesmug Am am nutella si si lapte, si prajituri, NU poti rezistasmug

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru eek):

laughing citisem ca nu ai voie rolling on the floor

| eek a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Am zis nu am NEvoie laughing)

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru eek):

Eh, is mai chior asa, de felul meulaughing

| kakolukia a răspuns:

Andreea, stai sa-ti spun cum sunt eu. imi plac foarte mult hainele pe care le poarta copiii emo si frizurile lor oarecum traznite insa nu folosesc stilul (dar mi-ar place happy ). in schimb ma imbrac in haine in care sa ma simt foarte comfortabila. ascult insa muzica rock (foarte multa muzica rock) precum si alte genuri de muzica( de exemplu ascult si eu muzica soul). din clasa mea eu si cu o singura fata ascultam muzica rock(intr-adevar ea are o tenta mai de emo la aspectul exterior si pare sa fie si in interior, eu obisnuiesc sa fiu genul ala de persoana :don't worry, be happy in ciuda muzicii pe care o ascult si a altor lucruri care-mi plac si sunt mai creepy). in pauza ascult muzica si cateodata am colege care ma intreaba ce ascult si iau si ele o casca sa asculte. unele fac niste fete cand aud ce muzica ascult (care normal te-ar face sa te simti oarecum ciudat dar eu ma amuz foarte mult la reactiile lor) altele imi zic ca nu par a fi o persoana care asculta rock(daca te iei dupa infatisarea mea par cea mai cuminte persoana care n-ar omora nicio musca ) dar stii ce le raspund? le zic cu un mare zambet pe fata big grin ca fiecare are gusturi si pareri diferite big grin! Una dintre prietenele mele care ma cunosc mai bine mi-a zis ca sunt oarecum ciudata(ciudata in sensul ca imi plac multe lucruri de care fetele se sperie in general, etc..de ex imi place intunericul, sa ma dau pe skate, imi plac paianjenii, imi place sa ma uit la filme de groaza noaptea, singura cu lumina stinsa, dar ca ii place de mine asa cum sunt si ca nu trebuie sa ma schimb(si sunt una din cele mai bune prietene ale ei) happy in concluzie vreau sa-ti spun ca nu trebuie sa te simti ciudata deoarece fiecare are gusturi si pareri diferite si fiecare are micile lui ciudatenii. happy in legatura cu faza ca te atasezi repede de cineva...de ex prietena aia despre care am scris mai sus ma place pentru ca nu sunt ca ea, pentru ca nu sunt ca persoanele peste care da in fiecare zi la scoala (in special persoanele alea prefacute care in fata zic ceva si pe la spate altceva), pentru ca sunt eu si nu incerc sa copiez pe nimeni... eu CRED ca tu te atasezi foarte repede de cineva ori pentru faptul ca au oarecum ceva in comun cu tine ori pentru faptul ca sunt diferiti intr-un mod in care ti-ar place si tie sa fii dar nu crezi ca ti se potriveste si pentru ca au ei un mod de a fi care te face sa te simti bine in preajma lor. de aceea te rog sa te simti bine in pielea ta si sa nu te mai consideri ciudata deoarece iti spun eu ca nu exista nimeni care sa nu fie ciudat intr-un anume aspect! sper ca macar te-am facut sa te simti mai binehappy!
P.S.: scuze pentru MEGA comentariul pe care l-am facuthappy

| andreeandreea18 explică (pentru kakolukia):

Multumesc mult! si nu, nu ma supar pentru mega comentariul pe care l-ai facut:*chiar mi-a fost de folos.cati ani ai daca nu te superi?

| kakolukia a răspuns (pentru andreeandreea18):

| LaraClarice a răspuns:

Cred ca e ceva normal la varsta ta. Nu iti face griji, multi tineri trec printr-o faza asemanatoare cu a ta.

(http://www.ptroa.co.il/petition/ semneaza si da-o mai departe)

| Fantastic7 a răspuns:

Aoleu,tu nu esti normala?
Cumva esti super-erou pe timp de noapte si zbori printre blocuri?
Nu te obosi, nu esti ciudata deloc, esti mai normala decat ti-ai putea imagina, numai ca tu iti exprimi "normalitatea ta" intr-un alt mod.Cat despre muzica rock,cred ca e destula lume care o asculta,printre care si eu.
Haine ciudate? Umblii cumva pe strada cu o frunza in dreptul sexului sau ceva de genul? Iti spun eu,nu prea cred.
Asadar, nu-ti mai face tu atatea griji, este absolut ceva normal si specific varstei.
Sfat : Fii ce vrei tu sa fii, pentru ca e viata ta si numai una ai!(cu o conditie, sa-ti placa ceea ce faci).

| SabbySabbynutza a răspuns:

Scz ca ma bag in discutie dar vreau sa spun ca Alex evans era emo pana sa mai creasca si acum nu mai e.Si mie imi place stilul emo dar nu caracterulwinking.Te sustin si fi asa cum esti tu intodeauna si daca tu te simti bine asa ramai asa.te pup:*

| Denisuk99 a răspuns:

Intelegg ca te-aii inchi s in tine prea mult..nu trebuie. ok incerka sa vorbestii cu cea mai buna prietena..sa socializezii. sper ca te-am ajutat