| awellla69 a întrebat:

Hei TPU, intrebarea este pentru cine a facut-o pentru prima data, cum a fost? va durut tare sau mai putin? A-ti folosit anticonceptionale sau prezervativ?
Am 19 ani si inca nu mi-am inceput viata sexuala, deoarece parca ma tem. Am o relatie de 2 ani si inca nu am facut nimic si ma gandesc ca ar fi timpul sa-mi incep si eu viata sexuala. Vreau mai multe detalii happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dezvirginarea este intotdeauna dureroasa si depinde in primul rand si in cea mai mare masura de dimensiunea (grosimea) penisului, daca fata a practicat sau nu masturbarea intravaginala, de lubrefierea vaginului si in foarte mare masura de pregatirea prealabila a vaginului cat si de experienta partenerului. Durerea resimtita de fiecare data, apare din cauza supunerii la intinderi succesive, repetate si foarte mari a muschilor circulari din care este constituit vaginul de catre un penis intotdeauna supradimensionat in raport cu largimea canalului existent intr-un vagin in stare virgina. Muschii vaginului daca nu sunt relaxati vor opune o rezistenta puternica in momentul in care sunt supusi unei intinderi bruste, repetate si de durata ce se manifesta printr-o durere uneori insuportabile. Singura solutie pentru rezolvarea problemei este lubrefierea suplimentara a vaginului si inainte de inceperea propiu zisa a dezvirginarii prin practicarea unei masturbari (degetica) in vederea masarii muschilor vaginali si inducerea unei stari de relaxare prin care se mareste elasticitatea muschilor ceea ce ar putea contribui la permiterea unei penetrari mai putin dureroase. De fapt, totul se reduce la efectuarea unui preludiu cat mai lung, la o lubrefiere cat mai buna si depinde in cea mai mare masura de efectuarea unei masturbari energice inaintea fiecarui act sexual propriu zis pana in momentul largirii suficiente a canalului vaginal. Prin folosirea prezervativului se va reduce considerabil durerea din momentul dezvirginarii (dupa specialisti chiar foarte mult). Succes si dezvirginare cat mai usoara.

7 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Multi inainte >big grin

| buzeduulci a răspuns:

NU fa sex cu iubitu tau, mai ales ca se vede cu fosta si se saruta! da i papucii

| TPUuser199 a răspuns (pentru buzeduulci):

Nu cred ca intrebarile ei anterioare se referea la actualul, ci la fostul happy. Citeste cu atentie, deoarece asa am crezut si eu la inceput, iar daca am gresit imi cer scuze. happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca incepi cu ideea ca doare, o sa ai durerea pregatita, si la prima atingere ai sa zici ca e groaznic.
Documenteaza-te, vezi ce te excita, fa petting cu iubitul inainte, apoi, treceti la lucruri mai serioase. Treptat o sa-ti fie mult mai usor, decat sa te afli prima data intr-un pat, cu un barbat desbracat, si sa mergi doar pe varianta lui.
Eu sunt tot baiat, dar din spusele fetelor, multi dintre noi, habar n-avem sa excitam o fata. Plus ca nu toate fetele se excita la fel. Unele se uda cand le sarut pe gat, altele se uda pur si simplu cand vad ca se va intampla, altele au nevoie de preludiu de doua zile ca sa-si dea jos bluza.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Si un sfat: folositi prezervativul.
Depinde si de penisul baiatului, dar in principiu, un prezervativ corect 'instalat', nu modifica in nici un fel senzatia, iar avantajul este ca e lubrifiat discret, uniform, pe cand penisul simplu, se lubrifiaza greu, si nu uniform.

| cameleonu05 a răspuns:

Trece viata pe langa tine...pfff pacat, mare pacat. dumnezeu ti-a dat sa o dai, nu sa te duci cu ea in rai.

| Gigs a răspuns:

Uite, asta e parerea unui baiat. Eram amandoi virgini dar am luat sfaturi de la prieteni si chiar familie si am avut mare grija sa fie pregatita, relaxata, excitata si lubrifiata, am incercat sa fiu cat de gentil am putut si am reusit sa o trec de asta cu un minim de durere, a spus ca nu a durut-o foarte tare si ca a fost bine, dar sfatul meu ar fi sa nu treceti direct la asta, sa faca mai intai oral, si tu lui, sa va jucati, sa experimentati, incet si sigur si foloseste mereu dar mereu prezervativul dar chiar si asa nu il lasa sa termine inauntru, sper ca te am ajutat