| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU
Luna trecută mi-a venit menstruația pe 13 si a durat pana pe 15-16..pe 29 am avut o scurgere maro iar apoi scurgeri mici de sânge si am fost la ginecolog pe 30, nu m-a consultat, pur si simplu i am zis ce s-a întâmplat si mi-a dat flamexin, indometacin si clorocalcin..am luat astea timp de 3 zile iar A4-a zi adica pe 3 August (luna asta) am fost la mare, apa a fost destul de rece, dar tot am intrat, mi a întârziat menstruația 10 zile, am facut acum 2 zile si un test de sarcina care a fost negativ, mi am ținut picioarele in apa calda, am băut si vin fiert...si degeaba, tot nu imi vine, iar ovarele ma dor, le simt grele, nu am dureri cand urinez si nici la contact sexual, tin sa Menționez ca sunt destul de bolnava de o săptămana si iau pastile pentru răceala si gripa...
Ce sa fac sa imi vina?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Sa mai mergi odata la ginecolog. Probabil ca ai o raceala acolo jos, dar un diagnostic poti obtine numai in urma unui consult. Citeste aici despre raceala la ovare:
http://www.contraboli.ro/......tratament/
Nu te trata singura, problemele de acest gen pot duce foarte rapid la complicatii serioase.