| ● Ďعw a întrebat:

Ma cert cu prietenul meu din toate motivele stupide... dar spune ca ma iubete in continuare.eu cand sunt singura acasa am impresia ca nu ma iubete deloc sau ca no sa ma mai iubeasca da de ce nu stiu.ieri ne-am certat rau am comentat ca sa vada ce a facut si tot asasa schimbat si vorbea irnoic cu mine si dupa i-am zis de ce face asa si etc si cica vroia sa-mi demonstreze ca nu-s indiferenta.(uneori spune ca no termin cu el si i-am zis sa nu ma provoace ca pot s-o fac chiar daca imi pare rau) si de asta a zis asa. ce credeti cai de facut? sau macar spuneti-mi cum as putea sa fac sa nul mai iubesc? dar in acelasi timp a fiu normala cu el pentru ca nu-mi place sa se supere pe mine. dar vreau cumva cand sunt acasa sa-mi ocup timpu cu ceva prin care sa nu ma mai gandesc intruna la el. ce trebuie sa fac?

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai certuri exista in orice relatie dar parerea mea e ca daca voi amandoi va propuneti sa va intelegeti, sa lasati de la voi, eu cred ca se poate sa fie mai binehappy... din moment ce esti cu el nu vad de ce sa nu il iubesti, da asa e dragostea, te gandesti mereu la persoana iubita, te intrebi mereu daca te iubeste si iti pui 1000 de intrebari in minte dar nu trebuie sa faci asta.Esti cu el si asta conteaza, de iubit nu stiu daca poti sa nu il mai iubesti ca inimii nu poti sa ii comanzi.Atata timp cat vei fi impreuna cu el nu prea cred ca poti inceta sa il iubescti; esti cu el, e ceva normal.
DAca tu crezi ca nu se poate continua atunci renunta la relatie, dar daca crezi ca puteti sa reparati ceva atunci comunica cu el cat mai mult si incercati sa va intelegeti mai bine, sa nu va certati pentru orice prostie, mai lasa si tu de la tine cand e cazul sa lase si el cand trebuie, impreuna puteti reusi!

| Farcas a răspuns:

O relatie e greu de stapanit! Pe cat de multa iubire poate sa exista pe atat de multe certuri si neintelegeri apar. Tu il cunosti mai bine decat noi, ar trebui sa stii daca atunci cand va certati si vorbeste ironic cu tine, o face din suparare sau pur si simplu din dezinteres.Prietenul meu de exemplu cand e suparat pe mine, imi spune tot felul de chestii naspa sa vada cum reactionez, ca sa isi dea seama daca tin la el sau nu( de exemplu zice. vb cand esti mai calma.eu zic.sunt calma{in speranta sa putem vb cat mai repede sa se rezolve} iar el zice.esti calma? frumos bine ca doar eu tin la tine si ma stresez si tu esti calma laughing Capcana laughing)
Cand esti singura acasa si spui ca te gandesti la el si ca ai impresia ca nu te iubeste, invita`l la o plimbare in parc sau undeva, ca sa iti schimbe el parerea si sa-ti demonstreze contrariu de ce crezi tu happy

| sasha a răspuns:

Clar ai nevoie de o ieseala cu fete baieti, grup de amici fa-ti de cap si poate gaseti altu mai bun ca asta vrea sa ii dai papuci' sau ceva de genu ...eu spun ca ' e multi baieti ' care sa te merite si el nu merita iuberea ta daca iti vorbeste asa ...baftawinkinghappy

| puiuc a răspuns:

Nu stiu cum credeti voi ca e iubirea dar un lucru e cert pentru mine iubirea nu e ca si cu mancarea, imi este foame nu imi mai este, iubirea nu scapi de ea o porti cu tine si zic eu daca ati comunica si ati pica la o intelegere sa lasati de la voi cate putin si dupa acea iarasi cate putin sa picati la o intelegere cu tot ca unuia i se pare ca nu e asa o sa fie bine o sa vezi si o sa incepeti din nou sa iubiti mai mult si mai mult.Comunicarea si intelegerea partenerului de viata fac multe intr-o relatie, mai bine lasa tu mai mult daca el nu poate ca o sa vina vremea cand o sa lase si el si o sa vezi ca o sa fie bine.Eu zic succes poate o sa intelegi la ce ma refer.

| und3c3ive a răspuns:

Maaaaamaa ti-am scris 15 mii de randuri si mi-a dat eroarelaughing lasa-mi un id d mess sa vb ca intre fetesmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata ai mare dreptate. du-te la un control psihiatrcic ca esti cu capu rau de tot?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca si eu sunt asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu... fa ce-ti spune inime...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...eu am aceiasi problema cu iubita mea.se supara de la orice prostie.acuma depinde si de cum esti tu. te-ai gandit vreodata ca poate e si din vina ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunteti singurul cuplu care se cearta si eu ma cert cu prietenul meu cate odata pe tampeni si tot nu ne-am despartit

| Gabytzza_8830 a răspuns:

El nu ar trebui sa se supere din orice lucru stupid sh daca vreai sa il uiti du-te cu prieteni in oras undeva unde poti sa iti gasesti unul poate cu ajutorul lui poate o sa il iubesti p el si p actual sa il uiti daca a mers asa sa imi zici si mie. Succes