| Bibbyshor a întrebat:

Mie imi place de un baiat si el stie asta.Mie imi place de el de aproape 9 luni si chiar il plac foarte mult, dar inainte de vacanta de vara eram cei mai buni prieteni si el mi-a spus ca ma place si chiar se vedea asta. Dupa ce a inceput vacanta nu a mai dat nici un semn de viata si nici nu vorbea cu mine cand era online.Acum cand am inceput scoala iar face pe prietenul cel mai bun.Problema e ca eu mi-am schimbat locul din banca si acum o colega tot vorbeste cu el si el o face sa rada deci sa se simta bine, iar pe mine ma baga in seama o zi si in urmatoarea doua cuvinte.Simt ca deja isi bate joc de mine pentru ca un baiat din clasa(A) mi-a spus intr-o zi ca baiatul de care imi place(V) a fost la ei pe strada si ca statea numai cu fata aia si mai nu stiu eu ce.Azi am intrebat un coleg daca a fost acolo si a zis ca nu a fost nici un centimetru acolo.In pauza l-am auzit pe A cand vorbea cu V.V spunea ca am aflat ca nu a fost acolo ca nu si-o tinut colegul ala gura.Isi bate joc de mine sau vrea doar sa ma faca geloasa? Luni mi-am pus in plan sa vorbesc cu el sau cum ar veni,, sa dam cartile pe fata,, si nu stiu cu ce sa incep cum sa reactionez ca sa par ca nu ma doare.Deci problemele mele sunt:1.Isi bate joc sau vrea sa ma faca doar geloasa? 2.Cum sa par ca nu imi pasa, ca nu ma doare deloc in fata lui?

4 răspunsuri:
| Anton_Elisa_Andreea_1993 a răspuns:

Buna...
Eu zic sa nu te grabesti sa-i spui in fata tot ce gandesti, nu te da de gol din prima. E bine sa fii sincera si sa dai cartile pe fata, dar nu din prima.
Fii mai smechera. Baiatu' are un plan bine pus la punct, nu cumva sa cazi in plasa.
Indiferent daca isi bate joc de tine sau doar te face geloasa, tu trebuie sa te arati indiferenta, nu-i da de inteles ca iti pasa fiindca asta inseamna un punct in minus pentru tine si un punct in plus pentru el.
Fa-te ca nu auzi si nu vezi ce face, chiar si daca el se straduieste sa iti distraga atentia, tu da-i de inteles ca nu iti pasa, iar daca vrei sa te interesezi ce pune la cale fa-o subtil fara ca el sa bage de seama, intreaba persoane de incredere sau pune intrebari cu subinteles.
Ai putea, de altfel, sa joci si tu cu aceleasi carti. Raspandeste zvonuri printre prietenii lui cum ca iti place de un alt baiat, fa in asa fel incat sa afle si el treaba asta si incearca sa-i observi reactia. Daca nu simte nimic pentru tine nici nu-i va pasa, dar daca doar a vrut sa te faca geloasa...
Hm, eu cred ca baiatul asta vrea doar sa te puna la incercare, sa vada cum reactionezi, sa vada cat de mult il placi si cat de tare te oftici daca il vezi cu alta. Sa vedem ce face el daca si tu vei proceda asa.

Pe de alta parte, daca tie intr-adevar iti place baiatul, nu-l lasa sa-ti scape. Fa-l sa te placa si el, fa-l sa vina el la tine.
Probabil o sa ma intrebi cum sa faci asta, dar din pacate nu prea stiu ce sa iti spun, caci daca stiam o puneam si eu in aplicare demult laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anton_Elisa_Andreea_1993):

Iti zic eu din "vasta si infinita mea experienta" ca isi bate joc de ea asta e cel mai probabil sau nu il interesezi el oscileaza, incearca cu doua e un tipic j3gos neserios happy exact cocalarus infectus de care trebuie sa te feresti, ignorandu-l o sa-l faci sa te alerge cu flori laughing si cu vrajeli happy

poate iti fur funda andreea laughing P.S ma ofer cobai whistling daca vrei sa incerci vreo metoda whistling

| Anton_Elisa_Andreea_1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ma ca eu incerc sa o incurajez pe fata...
Sunt de acord cu ce ai zis tu mai sus, asta i-am spus si eu (printre randuri), dar mai subtil. Ideea e ca nu trebuie sa se lase prostita de acel individ.

ps: Funda e a mea! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anton_Elisa_Andreea_1993):

Bbyshor dezamagest-o unpic laughing si da funda laughing