| Marii99 a întrebat:

Hei TPU, o foarte buna prietena de-a mea a avut o despartire cam foarte dureroasa. Baiatul langa care ea a pertrecut un timp indelungat s-a desp de ea pentru ca o alta fata l-a amenintat ca imi va tortura prietena daca el nu se va desp de ea. Eu am vb cu verisorul lui care mi-a zis ca el inca o iubeste si ca sa desp de ea pentru binele ei sad ea nu crede si plange nencetat de ceva timp nu stiu cum sa vorbesc cu ei ce sa le spun si cum sa-i impac se iubesc dar sunt incapatanati fiecare are ideea lui: el ca a facut-o pentru binele ei iar ea ca a facut-o ca s-a plictisit de ea. Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| CGF31 a răspuns:

Buna
Tipul care a facut asta, ca s-a despartit de prietena lui nu este barbat, ci un mare las.
Eu cred ca asta a fost un pretext pentru ca el s-a plictisit de acea relatie (poate nu avea nimic de castigat dupa urma relatiei) si a preferat sa recurga la astfel de gesturi.
Un barbat adevarat nu accepta asta, actiona si il facea pe dracu-n patru pentru a ramane si a o apara pe prietena lui.
Draga Marii99 si minciuna ( ca o iubeste) e tot vorba!
Sfatul meu? Eu zic sa nu o mai faci pe cupidonul pentru ca apoi ti se scot tie ochii daca se impaca si se despart iar, tu o sa pici ca te-ai bagat.
Parere proprie!

2 răspunsuri:
| teateutza a răspuns:

Vorbeste cu verisorul, impreuna veti face mai mult decat doar tu singura, spune-i si prietenei tale despre amenintare si spune-le si unuia si celuilalt ca vezi cat de mult se iubesc, oana la urma vor intelege

| AnalbagRevine a răspuns:

Mai mult ca sigur avea de gand sa o jupoaie de vie ca sa afle si mai multe secrete despre prietenul ei, stii zicala aia un om dezbracat are putine secrete, unul jupuit nu are nici unul. eu zic ca totusi totul se va sfarsi bine. funda? big grin