| TooxykBarbiiiie a întrebat:

O fosta prietena de`a mea nu mai e virgina de la 13 ani, a facut`o cu unu` de 15 ( si eu am fost socata ). Acum are 16 ani si umbla cu toti baietii de prin cartier. A facut`o si in 3, cu iubitul ei si cel mai bun prieten al lui. Cand mi-a povestit am incercat sa o conving sa nu mai tot mearga cand iubitul ei si prietenul lui o cheama " la o joaca ". De atunci, noi nu mai suntem prietene. Asta a fost cam acum un an. Intre timp, ea este cu un baiat cu care a facut`o de nenumarate ori, desi sunt impreuna de aprox. 2 saptamani. Nu stiu ce sa mai fac sa o ajut, pentru ca ea are o stare materiala proasta si o face in multe cazuri numai pentru bani. Dau fundita sad. Va rog raspunsuri serioasa nu mai stiu cum sa o ajut.

Răspuns Câştigător
| MeGhosta a răspuns:

:O:O:O:O 13 ani ma?straight face
Fa tot posibilul sa ii spui... si inteleg ca esti o prietena foarte buna din moment ce... nah, incerci sa o ajuti chiar daca ea refuza big hug spune-i si ce consecinte au faptele ei straight face nu numai "placerea"! Imi pare rau... mai incolo va regreta deoarece uite... acum se distreaza sti, dar dupa... e car si cum sia distrus viata singura! si ce prieten mai avea si ea daca o facea cu el si dupa el isi chema si prietenul? raised eyebrows lol oh go on

22 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Lipsa banilor nu e un motiv sa te prostituezi!

Eu, una, as prefera sa mor de foame decat sa-mi vand corpul.As face curat in veceuri, as cersi, dar nu m-as vinde!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Imi place ca vrei sa-ti ajuti prietena careia desi, i-ai dat sfaturi ea nu le-a luat in serios. Nu ai ce sa ii faci. A luat-o pe un drum gresit.Situatia materiala nu este o circumstanta atenuanta. Banii se pot castiga si altfel.

pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Hai sa iti zic o chestie, fara suparare:pe c***a nu poti sa o faci femeie de casa nici daca ii canta un sobor de preoti la cap. Ori esti t***a, ori esti naiva, ori esti normala.Nu zic, atunci cand te mariti, e alta poveste, poti sa practici in dormitor orice atat timp cat o faci cu un singur barbat, igenic. Dar nu cred ca e cazul prietenei tale care cum se zice, e cam oala, ca sa ma exprim nitel urat. Tu vezi-ti de viata ta si cand o sa ai o fata pazeste-o bine pentru ca e grea treaba:Fetele nu isi mai pot cara virginitatea in spate asa ca scapa de ea cat mai devreme

| Floreenofficial a răspuns:

Este foarte aiurea.prietenu ei nu se descurca singur? straight face are nevoie de ajutoare?
da, asa e.pacat de tineretea ei...baietii aia nu se gandesc ca poate candva fata aia va suferi ei isi vad doar de binele lor.trebuie sa ii deschizi ochii cumva.

| Castiel a răspuns:

Sa-ti zic simplu si direct. Ea este o curva iar din ce se vede tu esti o prietena foarte buna incercand sa o ajuti. Dar din ce se vede ea tot proasta este.Nu prea ai ce-i face si ar fi pacat ca sa o iei pe urmele ei.Laso sa-si faca de cap nu prea vad ce ai putea face sa o ajuti... din ce ne-ai zis tu este o mare curva+proasta alta "prietena" na-i?straight face chiar ar fi pacat sa o iei pe urmele eitongue sorry expresile dar cam asta este adevarul; si la partea cu iesitul afara cu ei iti recomand sa nu te duci sau daca te duci si iti propune o chestie de sex nu accepta in fine te duce pe tine capu'. bafta:-H

| WickedBoy a răspuns:

Nashpa.foarte naspa.straight face

Imi pare rau pentru prietena ta. Spune-i sa inceteze.

Corpul ei nu e de vanzare mai ales ca e asa mica.
O sa ajunga galeata pe la vreo 25-30 de ani.Nu o sa mai satisfaca atunci decat pe negrii.
Sa nu uite ca e inca un copil, adica adolescenta dar un copil.

Partea cu banii nu prea e nimic de facut.Traim in Romania si dupa cum se pare tot mai multe fete si femei o sa faca la fel ca prietena ta straight face

Imi pare rau din nou. Nu stiu ce sa zic in afara de ce am scris mai sus.

| lextim a răspuns:

Fac pariu ca baietii din cartier o barfesc la greu. inregistreazal pe unul in timp ce isi spune parerea despre ea si dupa arata-i ''respectul'' de care are parte in zona. sau pune un prieten bun de al tau (baiat) sa o convinga.
P. S: eu nu-s socata. daca ai sti ce se intampla la mine in cartier...

| Foxilikkkă a răspuns:

Nu te baga daca nu ti-a cerut ajutorul, las-o in pace, de ce trebuie sa o ajuti daca nu ti-a cerut ajutorul?
Cand i-ai spus sa nu se mai duca la iubitul ei, ce-a spus?happy. Daca nu te-a ascultat, ce vrei mai mult?
Hmmm, are o situatie materiala proasta?! Si altceva nu a gasit decat sa se culce cu toti baietii? straight face Poate o face din placere, te-ai gandit?
Nu te complica tu! Nu te lasa influientata de ce face ea, ar fi groaznic sa faci si tu asa ceva doar pentru ca si ea face.
Las-o in legea ei, atata timp cat ai incercat sa o sfatuiesti si nu a vrut, de ce sa te complici?straight face
Fiecare cum poate...stiu ca poate daca ati fost prietene sa vrei sa o ajuti dar...nu stii de fapt ce este in capul ei! happy

:*

| Mik3 a răspuns:

Fata face ce ii placeeee... nu ai ce ii faceeeetonguetonguetongue

| Bia` a răspuns:

Buna...
Incearca sa vorbesti cu ea si sa-i explici cum sta treaba. Incearca s`o ajuti cu partea financiara sau macar cu sfaturi. Zii ca nu`i frumos ce face si ca o sa fie indepartata incet-incet de toti prietenii!
Bafta in continuare...
Parerea mea ar fi sa nu mai continui legatura cu prietena ta pentru ca s`ar putea sa fii implicata in vre`o legatura cu ea fara sa fi facut nimic. [Stii cum e lumeaoh go on`]

| celmaifrumosdinlistata a răspuns:

@EmoRulllzz,
Te sfatuiesc sa nu te duci cu ei afara. Ai grija de tine, ca nu stii cand poti fi influentata.Si, sa nu cumva sa accepti sa fii impreuna ca cu prietenul cel mai bun al iubitului prietenei tale. Cine stie ce iti propune sa faci, si sa vezi cum ura din partea iubitului prietenei tale se transforma in "dragoste". Ma refeream la o posibila partida de sex in grup, asa cum a facut si prietena ta.

pa, pa.

| Stella a răspuns:

@ElmoRullzzz

du-te cu ei sa vezi ce vor sa faca.

dar nu te lasa prostita si incearca sa no lasi nici pe acea "prietena" a ta. xD

doamne ce curva estraight face

| raul_7584 a răspuns:

In primul rand zi ca consecintele o sa le simta cand o sa fie mare si ca o sa devina curva din obisnuinta.

| raul_7584 a răspuns:

Si nu te duce cu ei si nu te combina cu ala ca o sa te faca si pe tine ca pe ea.Nu te supara ca am zis ca o sa te faca ca pe ea da chiar daca nu vrei poate o sa reuseasca sa te prrosteasca.

| TooxykBarbiiiie explică:

@ Toata lumea, acum 2 min am terminat de vorbit cu prietena mea la telefon. E afar cu iubitul ala al ei. Si m`au invitat si pe mine. Ce sa fac? Sa merg sau nu? Mentionez ca iubitus`o ma uraste, pe cand cel mai bun prieten al lui m`a intrebat daca vreau sa ne combinam.

| TooxykBarbiiiie explică:

V-as da tutror fundita love struck. laughing

| TooxykBarbiiiie explică:

Mai oameni buni rolling on the floor. Ei ieri m`au invitat sa stam afara doamne fereste`ma nu sa o afcem in 4! Eu sunt virgina, am prieten si nu am de gand sa scap de virginitate acum. In plus eu sunt mai amre decat ea cu un anwinking.

| Robert5678 a răspuns:

Uite ce zic eu:lasa parerile si prejudecatile la o parte, si du-te si tu cu ei, o faceti in 4, lasa-te cuprinsa de placere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o in pace ca ii o curva. n-avem ce face... las-o ca daca mai continui... sa nu fi ca si ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci prietena aia a ta e o lachioasa pansata taranca needucata si merita batuta cu urzici si pietre

| DragonRed2009 a răspuns:

Spune-i ca nu este bine ce face si dac nu se opreste las-o sa faca ce vrea la urma urmei e corpul ei si afce ce vrea cu el ea va avea probelme peste cativa nai nu tu

| monyka_1393 a răspuns:

Pai atunci fara suparare da e o curva.Laso draga in pace nu te injosi discutand cu ea. Din moment ce nu te baga in seama nu stiu de ce itit complici viata!\