| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU(:, o sa va povestesc pe scurt:Asta vara am fost intr-o tabara cu o prietena si acolo era un baiat dragut, cand l-am vazut prima data nu m-a atras cu ceva. dar dupa cateva zile a inceput sa se comporte frumos cu mine si etc si a inceput sa imi placa foarte mult de el, anyway am venit acasa si (tabara a fost in iunie) nu am mai auzit nimic de el..il uitasem si imi placea de alt baiat, cand am inceput scoala si l-am vazut pur si simplu inima imi batea tare si am inceput sa il plac iar, mai mult, scoala a inceput prin sept iar el prin noiembrie a fost cu o fata, si i-am vazut cand se sarutau..si ..mai multe(am suferit foarte mult) si au stat 6 luni impreuna(eu inca il placeam) si acum... ei tot se mai plac... dar nu imi sunt impreuna, si nu stiu cateodata simt ca nu-l mai plac dar cand il vad sau cand singura inima imi bate si. multe prietene imi spun sa-l uit dar il plac prea mult ca sa fac asta si nu stiu ce sa fac, sunt total confuza.straight face ajutorrpuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| justitiarul a răspuns:

Esti confuza si in exprimare.
Nu stiu cati 12-14 ani ai, dar ce ar fi sa lasi lucrurile sa se rezolve de la sine?
Uite mie ca barbat, nu mi-au placut niciodata fetele care alearga dupa baieti.
Chiar daca voi credeti ca e "cool" eu cred ca e mai degraba umilitor, ca o fata sa alerge cu limba scoasa dupa un baiat.
Mai aveti o alta impresie total gresita, ca un baiat daca va place face pe indiferentul.
Nimic mai eronat! Un barbat(baiat)care place o fata va face orice ca sa o cucereasca.
Dupa cate inteleg, intre tine si el nu a fost nimic, doar de partea ta au existat sentimente. Daca te placea tu ai fi stiut pana acum pentru ca ti-ar fi dat de inteles acest lucru.Deci ce faci tu aici e pur si simplu scenarita asa ca fa ce zic prietenele tale:uita-l.

2 răspunsuri:
| CausingCatastrophy a răspuns:

Dar nu mai sunt impreuna*

| InghetataAlbastra a răspuns:

Est confuza.Incearca a vorbesti cu el si sa ii spui ca il placi. Daca nu ai curajul sa iti spui in fata, spune-i pe Mess, Chat..etc.Dragostea nu te lasa pana nu castiga. Zbatete pentru acel baiat.Nu fi coplesita de situatie.Nu o lasa pe fata aceea sa il ia inaintea ta! Sper ca te-am ajutat. Fundita?kiss