| Gosh. a întrebat:

Sunt foarte foarte confuza legata de un baiat si as avea nevoie de o parere!
Imi cer scuze de povestea lunga, sper sa o citit pe toata :-s.

Ok.deci eu l-am cunoscut vara trecuta intr-o tabara. Suntem in aceeasi scoala, eu am 15 ani el 14. Ne-am placut imediat cum ne-am vazut si in tabara am petrecut extrem de mult timp impreuna, insa niciunul nu a vrut sa recunoasca adevarul.
Bineinteles, nu am putut sa stam departe de celalalt prea mult si am inceput sa vorbim pe messenger. Am ajuns cei mai buni prieteni si ne stim chiar si cele mai adanci secrete.

Eu i-am spus de-abia in iarna ca l-am placut tot timpul asta, chiar dupa ce el si-a gasit o iubita. oricum asta nu ne-a stricat prietenia si el mereu imi cerea sfaturi si imi povestea, chiar daca mi se rupea inima cand il auzeam.

Bun.si mie mi-a placut de el (el stia acest lucru, dar deja era cu cealalta fata) pana cam prin martie, cand am decis ca pur si simplu e inutil si ca ar trebui sa ma gandesc la el exclusiv ca la un 'cel mai bun prieten'.

Apoi mi-a placut din nou...problema este ca el mereu flirta cu mine.nu este genul 'heartbreaker' sau ceva, chiar nu este, este un tip foarte serios si de asta mi-a si placut de el, pentru ca este singurul baiat politicos si atent pe care l-am intalnit. Plus ca e drop dead gorgeous.

Apoi a urmat o pauza de vreo luna (in care am realizat ca nu mi-a reusit ce mi-am propus, adica sa nu mai imi placa de el). si ieri am vorbit din nou. Mi-a spus ca a avut o mica cearta cu prietena lui, ca nu mai are incredere in ea si ca eu i-am fost mereu loiala.si am inceput o discutie plina de flirturi si de complimente.la un moment dat mi-a spus ca daca am fi impreuna mi-ar spune ca ma iubeste.

Acum nu stiu ce sa cred!
Help?

P. S.: Tipul chiar e serios. Am deplina incredere in el si sunt foarte sigura ca nu isi bate joc de mine. Suntem foarte buni prieteni.

Răspuns Câştigător
| Eu.si.atat a răspuns:

Pare ca ar vrea de la tine mai mult decat sa ii fii o prietena buna.Crede-l si tu acum pe cuvant, ca poate te-o iubi baiatu cu adevarat.

4 răspunsuri:
| Andrusk_3090 a răspuns:

Nu ai nimic de pierdut daca incerci o relatie cu el. din spusele tale pare un tip destul de bun pentru tine.eu zic sa nu ratezi sansa si sa accepti propunerea.succes

| M.madallina a răspuns:

Wow, ti-a placut atata timp de el, si cred ca ar fi bine sa accepti sa fii prietena lui.ai suferit atata timp din cauza lui.bafta!

| mada_4633 a răspuns:

Pai daca el se va desparti de ea... tu ai cale libera si "un bilet asigurat in primul rand"ca sa zic asalaughingstii la ce ma refer! Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acceptalove struck!
Daca a spus asta. inseamna ca ar vrea ceva mai mult cu tine.
Doar ca nu è genu de baiat care sa inshele. in caza ca se va desparti de "ActuaLa". Spune-i ca'l iubesti si ca vrei sa fiti impreuna. Accepta'L.love struck.
Bafta:*!