| anonim_4396 a întrebat:

Plac un baiat e foarte foarte timid mi-a zis acum cateva luni sa nu-mi mai pierd timpul cu el si zilelea astea prietenul lui m-a chemat langa el si mi-a zis ca are ceva sa-mi zica ca cica ii pare rau ca a fost asa de dur cu mine atunci, si acum cand ma vede imi zambeste si da din cap ca si cum de ce ne-am trage asa priviri laughing. Si tot timpul se 'impiedica' si se baga in mine si ma prinde de mijloc sau de mana. Oare ma place sau isi bate joc?

Răspuns Câştigător
| Borderline a răspuns:

Si eu sunt (foarte) timid. Cred ca te place.
Trebuie sa aiba mult curaj sa face cele de mai sus ^, dar probabil fiind timid ii este frica sa faca prima miscare si asteapta sa o faci tu.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca te place, de fapt sunt sigura ca te place

| Danielita a răspuns:

Eu una cred ca el te place dar datorita firii lui timide se comporta in acest fel. Daca tu chiar il placi incearca sa ii arati ca il placi, sa incerci sa comunici cu el si sa ii spui ca alaturi de tine poate fii in largul lui, ca nu este nevoie sa se intimideze fata de tine. sper ca te-am ajutat.O seara buna!

| anonimg a răspuns:

"Oare ma place sau isi bate joc?"
Oare nu este mai bine sa pui punct acestei "relatii"?
Exista si un limbaj al trupului -dar oricum ar fi acesta, daca celalalt nu intelege acest mesaj, este ca si cum ti-ar fi vorbit in chineza ca tot aia era.
Mai mult decat atat, te sfatuiesc sa renunti la o relatie de preieteni apropiata cu un baiat mai inainte de a implini 25 de ani -asta daca vrei ca sa pana la varsta de mai sus sa mai ai inima intreaga.

| Zabbyel a răspuns:

Te place love struck

| Anonymous112 a răspuns:

Creed ca te place.

| MissPussy a răspuns:

Fiind timid presupun ca nu ar avea curajul necesar sa faca toate cele mentionate de tine si probabil te place dar incearca sa petreci putin timp cu el si sa nu stati in preajma colegilor poate el incearca sa se de-a smecher in fata lor. Daca el va continua cu acele actiuni inseamna ca te place!
Mult succes!:*