| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cand si-a inceput viata sexuala a avut dureri mari plus sangerari dupa fiecare contact. Desi,trecuse aproape un an de cand intretinea relatii sexuale, la fel pățea, dureri in timpul actului sexual si sangerari. Credeti ca este normal? Avea si menstruatie neregulata. Eu i-am zis ca nu este normal ca dupa aproape un an sa mai sangereze sau sa aiba asemenea dureri. Voi ce credeti?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat sangerarile cat si durerile care se perpetueaza de un an de zile sunt absolut anormale si din acest motiv prezentarea la o consultatie ginecologica devine strict necesara si obligatorie. Multa sanatate!